puna okusa badema ,topi se u ustima mmm...
Sastojci
Priprema
biskvit:tucite žumanjke sa šećerom u prahu i aromom dok ne dobijete kremastu smijesu.
umiješajte otopljenu čokladu.
od bjelanjaka i šećera izradite čvrsti snijeg pa umiješajte bademe.
spojite obje smjese pa ulijte u kalup za torte pr.24cm.,koji ste prehodno namastili i posuli brašnom.
peči oko 30min na 180
KREMA:dobro izmješajte slatko vrhnje s rastopljenim ohlađenim nugatom i izradite s kremfiom .odvojite 150g za ocaklinu.
prerežite tortu jedanput pa nadjenite sa 2/3 kreme.
preostalom kremom premažite površinu i obod i ostavite na hladnom.
OCAKLINA:zagrijte preostalu kremu uz stalno miješanje,dodajte sitno narezanu čokoladu i miješajte dok se ne ohladi.prelijte po torti,ukrasite listićima badema i čuvajte na hladnom do posluživanja.
Kako je tebi ispao recept?
3