Prekrasno ih je napraviti dan ranije , jer mogu da stoje dan - dva i okus im se ne mjenja. A možete ih i zalediti ako vam ostane viška.
Pravim ih za Uskrs je na stolu će biti i previše slatkiša i iz iskustva znam , da se pored svih delicija potreban nekad ovakav slani zalogajčić. Najbolje je napraviti švedski stol..
Prekrasno ih je napraviti dan ranije , jer mogu da stoje dan - dva i okus im se ne mjenja. A možete ih i zalediti ako vam ostane viška.
Pravim ih za Uskrs je na stolu će biti i previše slatkiša i iz iskustva znam , da se pored svih delicija potreban nekad ovakav slani zalogajčić. Najbolje je napraviti švedski stol..
Sastojci
Priprema
Sav materijal koji koristimo mora stajati na sobnoj temperaturi.
Pomiješati meko brašno tip 550 sa oštrim brašnom , posoliti ga i pristupiti spremanju svježeg kvasca sa mlakim mlijekom.
Kad tijesto nadođe podijelite ga na 30 do 34 male loptic koje teže oko 50 - 60 gr. Kuglice neka budu velicine breskve .. to je moja mjera .
Pobrašniti dasku gdje razvijate tijesto koje može biti dužine oko 12 - 15 cm.
Svaku lopticu kad razvucemo umotamo je u rolnicu i zavijamo u oblik pužića - rolnicu. Kad rolnice umotamo , urolamo obavezno na vrhu napravimo malo udubljenje u koje stavljamo filu od šunke, sira i kečapa.
Peci na 180 stepeni oko 35 minuta . Na kraju ih možete ukrasiti sa usitnjenim maslinama.. :)
Kako je tebi ispao recept?
:(Još nema komentara