Preskoči na glavni sadržaj

Sladoled …zimi, sto da ne..;))

30 minuta
26

Ovaj sladoled je naprosto fantastican..prija i zimi..dok pucketaju drva ili kilovati ili cevi za centralno…probajte.;))

Ovaj sladoled je naprosto fantastican..prija i zimi..dok pucketaju drva ili kilovati ili cevi za centralno…probajte.;))

Sastojci

300 gr secera
800 gr mleka
500 gr slag krema
dodaci po zelji mlevena plazma, izmrvljen jafa keks, voce, cokolada….

Priprema

1.

U litar jogurta staviti 300 ge secera i mesati da se istopi.

2.

U vecoj ciniji umutiti slag sa mlekom i sjediniti sa masom od jogurta.

3.

Razdeliti po cinijama i dodati ukuse po zelji..rucno, ne mikserom..

4.

Zamrznuti..i..navaliti..))

5

eto hvala puno, pravim ubrzo!

Bas tako ViA..;))) Slag krema je u prahu …znaci 500 gr slaga u pregau, kod nas ga prodaju na merenje, i 800 gr obicnog mleka…a slatka pavlaka, tj vrhnje je naravno jos bolja varijanta….:))

Evo, dok Kajaniš ne vidi pitanje, možda mogu ja da pomognem. Mleko je obično mleko sa kojim se umuti ovih 500 gr šlaga. :) Naravno da može i slatka pavlaka, dobro umućena. :)

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)