Preskoči na glavni sadržaj

Sitni kolaci od oraha

10

Ovo sam pokupila od moje tetke,kako samo ona zna spremati kolace,meni treba jos puno,puno…..da ucim!

Ovo sam pokupila od moje tetke,kako samo ona zna spremati kolace,meni treba jos puno,puno…..da ucim!

Sastojci

250g secera
250g oraha(uzduz isjecenih)
200g butera
4--5 stangli cokolade
istrugane cokolade za ukrasavanje

Priprema

1.

U serpu staviti 250g secera sa malo vode, pa kad secer pocne da vri dodati 250g uzduz isjecenih oraha.Ukuhane orahe izmaci sa stednjaka, i izmaci sa stednjaka i ostaviti da se ohlade.zasebno umutiti 200g butera sa 4—5 stangle omeksale cokolade.maslo i cokoladu dobro, pjenasto umutiti i sad pomjesati sa orasima i secerom.Ostaviti krem da se hladi i zgusne.Sipati u fisek od hartije, pritiskom ruke izlivati kolacice u obliku piramide, ostaviti ih malo da stoje, na hladnom mjestu, pa ih sasuti sitno mljevenom cokoladom, na rende, i staviti u podmetace od hartije.

2

Hvala ti, drago mi je da ti se pogaca svidjela…danas me povuce da i ja pravim…veliki pozdrav za tebe!

Još jedan predivan recept od tebe…ja sutra opet pravim onu tvoju meku pogaču…već se radujem tome…tebi veliki pozdrav

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)