Preskoči na glavni sadržaj

Sarma od kelja sa rizom

13

............

............

Sastojci

dvadesetak listova kelja
1 i pol case rize za rizote
50 gr speka
200 gr sampinjona
100 gr graska
100 gr dimljene scamorze ili mozzarelle
1 vrecica safrana
pecorino ili slican ovcji sir
2zlice krusnih mrvica

Priprema

1.

Odvojite vanjske listove kelja  pa ih stavite kuhati u kipucu vodu sa malo soli 5 minuta . Odmah zatim stavite ih u hladnu vodu da se ohlade .
Stavite kuhati juhu od Vegete .
Isjeckajte luk na sitno  pa ga stavite distati  na malo maslinovog ulja  dok ne postane staklast .  Dodajte  neopranu rizu ,  prodinstajte pa zalijte sa malo bijelog vina . Pustite da vino ishlapi pa  pocnite zaljevati sa juhom od Vegete .Dodajte grasak , pustite da se malo prodinsta i nakon nekoliko minuta dodajte sampinjone koje ste izrezali na ploske . Cim juha ishlapi dodajate malo nove . Dodajte safran i  mjesajte rizu sto cesce .  Kad je rizot skoro gotov dodajte mu spek izrezan na trakice  . Kad je rizot mekan dodajte mu par zlica ribanog sira i jos dobro promijesajte .
Listove kelja dobro osusite , stavite na radnu dasku pa im odrezite korjen  . Punite nadjevom , dodajte u svaku sarmu par kockica skamorze i  zavijte u sarmu .
Stavite sarme jednu do druge u pleh za pecnicu premazan sa malo ulja . Posipajte smjesom od 2 zlice pecorina i 2 zlice krusnih mrvica . Pecite na 220° oko 20 minuta .

15

😁mendula ima u trstu i union pivo sad sam se sjetila🙂 i radenska:-)snademo se mi vamo ili tamo kupimo ono sto nam treba 😁

zzz nisam nikad pravila domaci ajvar 😢 meni ga kupi mama 😁

aha kužim, onda si opskrbljena

i ti isto misliš da domaći ajvar ima konkurenta u dobivenom ili kupovnom, hehe?

Ciao zinia...Ja ti kupim vegetu i ajvar u Austriji,a danas sam nasla i radensku❤️❤️❤️

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)