obožavam ovooo..
Sastojci
Priprema
Priprema:tijesta
Od bjelanjaka i vode napravite čvrst snijeg. Postupno dodajte šećer i vanilin šećer i miješajte električnom miješalicom. Postupno dodajte žumanjke i miješajte. Oprezno umiješajte prosijano brašno i prašak za pecivo. Lim obložite masnim papirom ili premažite masnoćom. Tijesto stavite u lim i poravnajte. Pecite 8 - 10 min. u zagrijanoj pećnici na 200 stupnjeva. Pečeni biskvit stavite na vlažnu krpu, skinite masni papir i zamotajte. Ostavite da se ohladi.
Priprema:nadjeva
Stavite želatinu u hladnu vodu da omekša. Maline usitnite vilicom, stavite na cjedilo i istisnite sok. Dodajte šećer, jogurt i limunovu koricu, te dobro promiješajte. Ocijedite želatinu, pomiješajte u toploj vodi, da se otopi . Pomiješajte s malo kreme od malina, a zatim sve dodajte kremi, promiješajte i na neko vrijeme stavite u hladnjak. Ćim krema počne želirati, dodajte tučeno vrhnje i oprezno umiješajte u kremu. Biskvit premažite nadjevom, napravite roladu i stavite u hladnjak 4 sata. Posipajte sitnim šećerom, narežite po želji i poslužite.
Posluživanje
Sve posipajte..nareežite..i najedite se..
Kako je tebi ispao recept?
1