Priprema
- Vrijeme pripreme:
- 60 min
-
1
Patlidžane iseći po dužini, kao čamčiće, a zatim izdubiti sredinu i malo sve posoliti i ostaviti 30 minuta, da otpuste gorčinu.
-
2
Luk iseckati, pa dinstati na ulju, a zatim dodavati rendanu šargarepu, papriku seckanu na kockice, šampinjone i sredinu patlidžana takodje seckanu na kockice. Sve to zajednički prodinstati, a kada omekša u smesu dodati, oguljen i izrendan paradajz. Može i da se izmiksa u blenderu, ali ja nemam blender, već za sve koristim ručnu seckalicu. Na kraju u ovo umesati seckani peršun. A onda, kada je sve vec gotovo u svaku polovinu patlidžana, staviti po jedan čen belog luka, da se peče zajedno sa jelom. Dakle gurnuti beli luk unutra patlidžan, da bude prekriven filom, odnosno da se ne vidi.
-
3
Polovine patlidžana poredjati u pleh, pa puniti ovom smesom. Svu preostalu smesu sipati oko patlidžana, a zatim izmedju “čamaca” poredjati krompire sečene na četvrtine. Naliti vodom do polovine patlidžana, pokriti folijom i gurnuti u rernu, zagrejanu na 200. Peći pola sata, zatim otkriti, pa dopeći jos desetak minuta, da dobije boju.
31 komentar do sada…
budem probala
Ali zato sam ga sada pronašla :)))
Elena, patlidzan sam kupila a osim sampinjona, koje sam izostavila, svo povrce je iz nase baste
Prelepo, prelepo, moja preporuka svima da probaju, kad se prozme ukus povrca pa jos onaj beli luk pusti aromu....divan rucak! Hvala ti za recept! 
Jeko, pa ti ga opisa bolje nego slika
Divota!
Volim sve sto je dijetalno.Hvala