Preskoči na glavni sadržaj

Prvomajski hlepčići

31

1.maja ovde ljudi dobiju napad i pokupuju sav hleb…tako su nastali ovi brzi "prvomajski" hlepčići…vikendom više neću u pekaru :)

1.maja ovde ljudi dobiju napad i pokupuju sav hleb…tako su nastali ovi brzi "prvomajski" hlepčići…vikendom više neću u pekaru :)

Sastojci

oko 2dl tople vode
1.kaf.kaš. soli
30+20gr butera
1dl ulja
meko brašno-da se zamesi
susam za posipanje

Priprema

1.

Rastvorite kvasac u mleku sa kašičicom šećera, soli i brašna. Kad naraste, umešajte 1.jaje i jedno žumance, 30 gr butera, ulje, toplu vodu, malo bibera, pa zamesite brašnom da bude meko, glatko testo.Ostavite prekriveno krpom na toplom mestu, da naraste.

2.

Premesite testo i formirajte hlepčiće (4 komada),stavite ih u obložen pleh i ostavite pola časa da se “odmore”. Potom svaki premažite malo razmućenim belancetom, pospite susamom i stavite po komadić od preostalih 20gr butera.

3.

Pecite u predhodno zagrejanoj rerni na 200 C oko 20-25 minuta. Prekrijte platnenom krpom da se hladi.

Posluživanje

Da bi hleb bio vazdušastiji i mekši,tokom pečenja stavite u rernu metalnu posudu sa vodom.

22

Prekrasni su, a odluka o nekupovanju nedjeljom će uroditi lijepim krušćićima i nadalje, pridružujem se:)

Divni hljepčići!

finooo!!!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)