Prhki integralni krekeri sa sirom
Jučer smo ja i moji mali englezi imali "farewell party" povodom kraja školske godine. Veselju, kao što pretpostavljate, nije bilo kraja. A pogotovo kad su ustanovili da im je teacher (moja malenkost) ispekla ove krekere. Niti jedan kreker nije uspio preživjeti :)
Prava korištenja


Neka prava zadržanaOdabrana licenca za ovaj rad:
Creative Commons Attribution - Noncommercial - No Derivative Works (Imenovanje - Nekomercijalno - Bez prerada)Što je Creative Commons?
Creative Commons je sveobuhvatno rješenje za licenciranje autorskih djela kao javno dostupnih i otvorenih sadržaja. U današnjem okruženju, gdje su digitalne tehnologije za stvaranje i razmjenu široko dostupne, sve više stvaratelja i znanstvenika želi da korisnici mogu slobodno - a da nisu u stalnom kršenju autorskog prava - koristiti, prerađivati i razmjenjivati njihova djela. Opširnije
- Objavljeno:
- 12.06.2008.
| Vrijeme pripreme | 1 h |
|---|





- Trenutna ocjena 4.92 (39 glasova)
Sastojci
| Krekeri | |
|---|---|
| 125 g | pšeničnog glatkog brašna |
| 100 g | integralnog brašna |
| 200 g | hladnog maslaca |
| 200 g | sira Gaude |
| 1 | jaje |
| 1/2 žličice | soli |
| prstohvat | papra |
| malo | muškatnog orašćica |
| Za premazivanje | |
| 1 | žumanjak |
| 2 žlice | mlijeka |
| sezam | |
Priprema
- Sir sitno naribajte, a obje vrste brašna prosijte i pomiješajte pa mu dodajte sol.
- U brašno dodajte maslac narezan na listiće, pa sve zajedno kratko sasjeckajte velikim nožem.
- Potom dodajte sir i još malo sjeckajte nožem dok se masa ne usitni i lagano poveže.
- Dodajte razmućeno jaje, papar i muškatni orašćić, pa rukama brzo umijesite prhko tijesto. Po potrebi dodajte još glatkog brašna.
- Dobiveno tijesto umotajte u prozirnu foliju i stavite u zamrzivač na 15 min, a u međuvremenu zagrijte pećnicu na 180 stupnjeva i obložite pleh papirom za pečenje.
- Ohlađeno tijesto razvaljajte na pobrašnjenoj podlozi na debljinu od 5 mm, izrežite oblike po želji i stavljajte ih u pleh. Ostatke tijesta ponovo zamijesite i po potrebi još kratko ohladite (jer je jako mekano), ponovo razvaljajte i režite oblike dok sve ne potrošite.
- Krekere premažite mješavinom razmućenog žumanjka i mlijeka i pospite ih sezamom ili sjemenkama po želji.
- Pecite na 180 stupnjeva 10-12 min (ovisno o pećnici i veličini krekera) dok ne dobiju zlatnožutu boju.
- Krekere ohladite i spremite u limenu kutiju za kolače. Tako pohranjeni mogu stajati i do 3 tjedna.
Posluživanje
Od ove količine meni su ispala 4 velika pleha puna krekera. Budući da su krekeri bili namijenjeni djeci, ovaj put sam bila blaga sa paprom i muškatnim orašćićem, ali vama preporučam da ne štedite jer im ta dva začina daju zaista predivan okus.
A ovako ih je spremila muriskova. :)
Tagovi ( Što su tagovi? )
Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!
37 komentara
Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)


Broj korisnika kojima je ovaj
komentar koristan: 1 od 1
da si bar malo ranije stavila receptić :)
već se jedna tura peće večeras za tekmu ali
ove obavezno probam prvom prilikom …
@bedekowomen, možemo se dogovoriti ;))
@foodfan, ja sam stavila točno onoliko brašna koliko piše u sastojcima i nisam morala više dodavati brašna…kad tijesto dostoji u zamrzivaču 15 min taman je za obradu…ne sumnjam da ćeš pogoditi mekoću…ipak si ti iskusna kuharica ;)
@soprano, stigneš ih praviti…bit će još utakmica ;)
odlicna fotka, rekla sam vec pod slikom…
Slika …ma mogla bi pod jastuk da je stavim i da se od nje ne odvajam!! Carica si!!!
@Moni, hvala ti puno na komplimentima i povjerenju :))
@una, čokolada je definitivno dobra motivacija za rano ustajanje…vidiš, možda bih ja tu taktiku trebala početi sprovoditi za svoje ranojutarnje tečajeve po poduzećima :))
@Behar, a bome sam i ja stroga…i baš zato što oni to stoički podnose cijelu godinu, onda ih na kraju razveselim partyjem ;))
biti će repriza i repriza :))
Pravac u omiljene i uskoro na isprobavanje :))) 5++
sve pise pod slikom:)