prasa ( iliti varivo od poriluka)
ovako to spremaju u hercegovini…
Prava korištenja
- Objavljeno:
- 23.10.2007.





- Trenutna ocjena 5 (3 glasa)
Sastojci
| prasa (poriluk, samo nešto tanji) | |
| komad | pancete |
| suho meso po želji (rebra, može i hamburger) | |
| šaka | špinata (ako imate) |
| sol | |
| vegeta | |
| brašno | |
| crvena paprika (slatka) |
Priprema
- prasu (poriluk) nasjeckate na sitno
- potopite u hladnu vodu, dobro izgnječiti, prolit vodu i ponoviti postupak još jedanput
- pancetu narezati na komade i skupa sa suhim mesom (možete ga prije samo staviti na 5 min u ključalu vodu da se “opere”)staviti u hladnu vodu i pustiti da se kuha
- kada voda sa pancetom i mesom prokuha, dodati prasu (i šaku špinata ako imate)
- kuhati otprilike 1h
- probati, te povegetiti i posoliti (meso će pustiti sol, pa pripazite)
- dok se prasa još kuha, u tavi napravite zapršku: na ulju popržite 1 žlicu brašna dok ne počne žutiti, dodati malu žlicu slatke crvene paprike i zaliti s juhom iz prase (oko 3-4 kacijole (zaimače)), promiješati i dodati prasi
- pustiti da još jedanput prokuha
Posluživanje
ukoliko ne volite zapršku, može i bez nje. meni je malo draže sa zaprškom, da onaj prepoznatljivi miris…
Tagovi ( Što su tagovi? )
Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!
1 komentar
-
-
#1 24.10.2007., Dvina
- Na sličan način u Hercegovini prave tzv.”žbun”.To je biljka koja ima sličan okus poriluku a i izgleda slično.Zapravo se kuhaju samo zelene vlati koje izgledaju kao zeleni dio poriluka samo puno tanje i mekše.I biljka i jelo je autohtoni hercegovački proizvod.
-
Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)
