Fina, meka, neodoljiva…
Sastojci
Priprema
1.
U malo mlakog mlijeka staviti kvasac, kasicicu secera i brasna, napraviti rijetku kasicu i ostaviti na toplom mjestu da uskisne.
2.
U brasno dodati uskisli kvasac, kiselo vrhnje i jaja, pa zamijesiti tijesto. Takvo tijesto ostaviti na toplom mjestu 30-ak minuta (odnosno dok se tijesto ne digne). Nakon toga razvaljati tijesto valjkom sto tanje u oblik pravokutnika i natrljati po tijestu 250g margarina. Ponovo premjesiti i razvaljati u pravokutnik, a zatim urolati u valjak. Valjak rezati na trokute (cik-cak) i posloziti ih u posudu za pecenje tako da vrh bude okrenut gore.
3.
Namazati jajetom, posuti sezamom i peci u zagrijanoj pecnici na 200 stupnjeva oko 45 minuta.
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
21