Pita sa suhim šljivama
Gospođa s kojom radim je svojevremeno ( povodom nekog praznika ) u ured donijela ovu divnu pitu i ja sam je odmah upisala na listu svojih omiljenih slastica.
Ta kombinacija suhih šljiva i oraha meni je predivna.
Prava korištenja

Neka prava zadržanaOdabrana licenca za ovaj rad:
Creative Commons Attribution - Noncommercial (Imenovanje - Nekomercijalno)Što je Creative Commons?
Creative Commons je sveobuhvatno rješenje za licenciranje autorskih djela kao javno dostupnih i otvorenih sadržaja. U današnjem okruženju, gdje su digitalne tehnologije za stvaranje i razmjenu široko dostupne, sve više stvaratelja i znanstvenika želi da korisnici mogu slobodno - a da nisu u stalnom kršenju autorskog prava - koristiti, prerađivati i razmjenjivati njihova djela. Opširnije
- Objavljeno:
- 30.03.2007.





- Trenutna ocjena 5 (3 glasa)
Sastojci
| 1 kg | suhih šljiva |
|---|---|
| 1/2 kg | oraha |
| 1 | margarin |
| 1 pakovanje | jufki (kora) za pitu + 4 lista drugog pakovanja |
| 2 šoljice ( male ) | šećera i vode |
| Agda: | |
| 1,20 kg | šećera |
| 8 dl | vode |
Priprema
Šljive potopiti u mlaku vodu i kad omekšaju izvaditi košpice.
Zatim ih stvaiti u šerpu sa 2 šoljice vode i 2 šoljice šećera, te ih malo probariti na laganoj vatri. Kad su gotove nasjeckati ih na sitnije komade.
Jednu koru pomastiti, prekriti drugom, posuti orasim i staviti red šljiva, pa smotati. Ponavljati dok ne utošite materijal.
Savijene kore redati u namašćen pleh i peći u rerni, predhodno zagrijanoj na 200 stepeni. Nakon par minuta smanjiti tem. na 180 stepeni i peći sat vremena.
Pečenu vruću pitu zaliti mlakom agdom.
Tagovi ( Što su tagovi? )
Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!
8 komentara
Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)


Uglavnom, kad se dobro rashladi u frizderu tako fino osvjezava!
Da samo jedan red fila od šljiva na jednu jufku. A kako bi bilo bez agde – stvarno nemam predstave.