Preskoči na glavni sadržaj

Ovo je pita od jabuka kakvu ja radim jako je fina !

Ovo je pita od jabuka kakvu ja radim jako je fina !

Sastojci

Tjesto 1
450g brašna
250g masla ili masti
1 korica limuna i sok od limuna
200g šećera+ vanili šećer
1-2 žlice mlijeka
tjesto2
100g masla ili masti
110g brašna
Fil od jabuka
5 jušnih žllica šećera
cimet po želji

Priprema

1.

BISKVIT 1

Najprije izmiksajte maslac i šećer ,zatim mu dodajte jedno po jedno jaje, brašno pomješano sa praškom za pecivo i sve ostale sastojke osim mlijeka(Ovo vam je ljevano tjesto tako da ga nemorate ručno mjesiti)

Image
2.

BISKVIT 2.

Izmiksajte maslac i šećer i vrhnje ,zatim miksajte i brašno i čim se stvore ovakve grudice prestanite i stavite ovaj biskvit u hladnjak dok ne pripremite nadjev od jabuka

Image
3.

NADJEV

Izribanim jabukama dodajte šećer i cimet i neka odstoji 10 minuta.

Jabuke dobro odcjedite od tekućine

4.

Tjesto jedan podjelite na dva dijela kao i jabuke.

5.

U namazanu tepsiju vel(35x20) Izlijte dio tjesta 1

Image
6.

Preko tjesta posložite jabuke

7.

U drugi dio tjesta 1 sada umješajte 1-2 žlice mlijeka i izlijte preko jabuka

Image
8.

Ponovno posložite drugi dio jabuka(Dobro ocjeđenih)

9.

Preko jabuka sada pospite tjesto 2

Image
10.

Pećnicu predhodno ugrijanu na 200 sada smanjite na 190 i pecite 40 -50 minuta

11.

Ohlađeni kolač pospite šećerom u prahu

Image
12.

Bilo bi dobro da vam kolač prenoći pa da ga sutradan režete ali ja sam bila nestrpljiva!

Image
13.

Presjek

Image

14

stvarno jako lep kolac bravisimo

🙂

fin koac.🙂

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)