Preskoči na glavni sadržaj

Piroske by ME :))

17

Najbrze,najmekse piroske...moja djeca ih obozavaju...

Najbrze,najmekse piroske...moja djeca ih obozavaju...

Sastojci

Tijesto brasno so kvasac
Nadev narendana salama kecap i malo origana
ulje za przenje

Priprema

1.

U brasno dodati soli,kvasac i sa mlakom vodom zamijesiti tijesto za piroske.( sve sastojke ja odokativno stavim,odprilike nista ne mjerim)

Ostaviti tijesto da odstoji,tj.dok se ne udvostruci.

2.

Kada je testo dostiglo dvostruki obim,razmijesiti i napraviti male loptice.

Image
3.

Razvuci loptice ,(ja to radim rukom)...zato je to i najbrza piroska:))

4.

Premazati kecapom,poredjati na jednu stranu salamu,preko poprskati malo origana (ko voli).Preklopiti i viljuckom zatvorite krajeve piroskice.

Image
5.

U tavicu zagrejati ulje. Kada je dobro zagrejano prziti piroske,sa svih strana,dok porumene.Vaditi ih u tanjir oblozen papirnom salvetom.

Image
6.

Idealan dorucak za vasu djecu...brzoo

Image

2

:)))****

Probala,i moj je muz odusevljen,stalno pominje piroske....:))):*

Ovako je ispalo drugima