Najbrze,najmekse piroske...moja djeca ih obozavaju...
Sastojci
Priprema
1.
U brasno dodati soli,kvasac i sa mlakom vodom zamijesiti tijesto za piroske.( sve sastojke ja odokativno stavim,odprilike nista ne mjerim)
Ostaviti tijesto da odstoji,tj.dok se ne udvostruci.
2.
Kada je testo dostiglo dvostruki obim,razmijesiti i napraviti male loptice.
3.
Razvuci loptice ,(ja to radim rukom)...zato je to i najbrza piroska:))
4.
Premazati kecapom,poredjati na jednu stranu salamu,preko poprskati malo origana (ko voli).Preklopiti i viljuckom zatvorite krajeve piroskice.
5.
U tavicu zagrejati ulje. Kada je dobro zagrejano prziti piroske,sa svih strana,dok porumene.Vaditi ih u tanjir oblozen papirnom salvetom.
6.
Idealan dorucak za vasu djecu...brzoo
2