Moj sincic obozava piccolini pastu ,njemu je interesantna posto je ovdje reklamiraju da je za djecu,a mi ostali bas i nismo neki ljubitelji te paste.Tako sam dosla na ideju da je pripremim na malo drugaciji nacin,nadam se da ce se i vama svidjeti,kod nas se serpa brzo ispraznila:-)
Moj sincic obozava piccolini pastu ,njemu je interesantna posto je ovdje reklamiraju da je za djecu,a mi ostali bas i nismo neki ljubitelji te paste.Tako sam dosla na ideju da je pripremim na malo drugaciji nacin,nadam se da ce se i vama svidjeti,kod nas se serpa brzo ispraznila:-)
Sastojci
Priprema
Meso izrezati sto tanje pa ga onda izrezati na trakice.
Meso staviti na zagrijano ulje i dinstati dok ne nestane vode od mesa,zatim dodati sve navedene zacine i 1 solju vode i kuhati 15-20 minuta.
Posebno u tavi proprziti luk dok ne dobije zlatno braonkastu boju,zatim dodati paprike , mrkvu,sol biber i crvenu papriku,malo proprziti i na kraju dodati grasak i oko 1/4 solje vode i kuhati oko 5 minuta.
Povrce ostaviti na stranu.Kada je meso kuhano dodati povrce u meso i kuhati na laganoj vatri jos nekoliko minuta.
Pastu pripremiti po uputama na kutiji.
Prepremljeno meso staviti preko paste i posluziti.
Kako je tebi ispao recept?
3