Preskoči na glavni sadržaj

Paprikas od srneca mesa

4

Opet nesto od tatinih recepta.Vracam se u djetinstvu pisuci ove recepte.Takodge mi je osobno zadovoljstvo podjelti s Vama ,nesto sto je meni jako,jako drago, tatini recepti

Opet nesto od tatinih recepta.Vracam se u djetinstvu pisuci ove recepte.Takodge mi je osobno zadovoljstvo podjelti s Vama ,nesto sto je meni jako,jako drago, tatini recepti

Sastojci

Glavna jela
srnece meso od buta i rebarca
4-5 glavice crnog luka
1 varjaca mast
1 kasikica aleve paprike
3 jusne kasike mladi kajmak
biber,so

Priprema

1.

Meso treba da stoji na ledu bar 3 dana.Zatim ga iseci na male komade.

2.

U serpu staviti varjacu masti, pa kad se zagrije mast, dodati isecen crni luk.

3.

Kad luk pozuti, dodati alevu papriku i malo bibera.

4.

Odmah izruciti meso u luk, izmesati i poklopiti serpu.Ostavite meso da se przi.

5.

Naliti vodom meso ,koliko meso da ogrezne i pirjaniti dok meso ne bude sasvim mekano

6.

ako bi sok ranije uvreo, a meso jos nije omeklo, moze se dolivati vrelom vodom, dok meso ne omekne.

7.

U gotov paprikas dodati 3 kasike mladog kajmaka, izmesati i sluziti

8.

Dobar tek

Posluživanje

Kolicinu mesa nisam stavila jer ga i kod mene nema u teku,predpostavljam i koliko se secam to je oko kila mesa

16

odicno je svi u kuci obozavamo srnetinu .Ja drugacije pravim i uhvatila se tog recepta ko pijan plota .Valjda se bojim pokvariti a srnetina je kod nas skupa.Hvala za recepat

curke vidim ja da ste vi sve u pripremama za ajvarijadu, dva sata kopam po vašim stranicama, nebil našla nekog živog, a ono nigdje nikoga! A ti prijo tamo sve vrijedno bilježi svojim fotićem, da si i mi koji tamo ne budemo, možemo dočarati ugođaj! Odoh peglati! I još jednom mi izljubi tu svoju malu slatkicu!

hvala prijo, i dogovoreno. snajka salje poljubac svekrvi

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)