pozdrav od "osice"
Sastojci
Priprema
1.
Rastopiti kvasac sa malo mleka,šećera i brašna i ostaviti da uskisne.
2.
Za to vreme sitno iseckati suvo voće i poprskati ga sa malo ruma.
3.
Zamesiti testo od nadošlog kvasca, brašna, jajeta,šećera u prahu, rastopljenog margarina i preostalog mleka.Dobro izraditi testo i ostaviti da naraste dok ne udvostruči zapreminu.Tako naraslo testo rastaniti u pravougaonik po pobrašnjenoj površini, premazati sa 70 gr.otopljenog margarina pa preko rasporediti voće.Urolati, iseći na komade ,kolutove, složiti u namašćen pleh, najbolje margarinom i ostaviti da se odmore desetak minuta.Neposredno pre pečenja posuti kristal šećerom i staviti da se peču na umerenoj temperaturi.
Posluživanje
posluziti…
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
7