Muffins s pudingom i jagodama
Ovaj posvećujem Irenilani, jer me već godinu dana moli za recept…pa dok su još zadnji trzaji s jagodama.
Gooool!
Prava korištenja


Neka prava zadržanaOdabrana licenca za ovaj rad:
Creative Commons Attribution - Noncommercial - Share Alike (Imenovanje - Nekomercijalno - Dijeli pod istim uvjetima)Što je Creative Commons?
Creative Commons je sveobuhvatno rješenje za licenciranje autorskih djela kao javno dostupnih i otvorenih sadržaja. U današnjem okruženju, gdje su digitalne tehnologije za stvaranje i razmjenu široko dostupne, sve više stvaratelja i znanstvenika želi da korisnici mogu slobodno - a da nisu u stalnom kršenju autorskog prava - koristiti, prerađivati i razmjenjivati njihova djela. Opširnije
- Objavljeno:
- 12.06.2008.





- Trenutna ocjena 4.03 (29 glasova)
Sastojci
| za tijesto (za 16 komada) | |
|---|---|
| 250 g | brašna |
| 3 žličice | praška za pecivo |
| 150 g | margarina |
| 3 | jaja |
| 125 g | meda |
| 1 omot | vanil-šećera |
| malo | soka i koricu od limuna |
| 2 žličice | mješavine začina za medenjake |
| za nadjev | |
| 1 omot | pudinga od vanilije |
| 3-5 žlica | šećera |
| 250 ml | mlijeka |
| ILI ako vam je draže | složte po mjerama na omotu |
| po želji | jagoda |
| za ukrašavanje | |
| šlag | |
| jagode | |
Priprema
- Mikserom mekano izradite omekšani margarin. Miješajći dodavajte med, vanil-šećer, limunov sok i koricu i začin za medenjake, te miksajte dok ne nastane jednolična smjesa.
- Jedno za drugim dodajte jaja, miješajući svako otprilike pola minute.
- Pomiješajte brašno s praškom za pecivo, prosijte i umiksajte pri najnižoj brzini.
- Tijesto rasporedite po košaricama smještenim u kalupe, te pecite 25 min. na 160 stupnjeva (najviše 180).
- Za to vrijeme spravite puding prema uputama na vrećici, pa dok je još mlačan umiješajte narezane jagode.
- Kada se ispeku, muffine ostavite da se hlade te povadite iz kalupa. Košarice odvojite samo sa stranica, te muffine prerežite popola vodoravno. Donju polovicu muffina zajedno s košaricom vratite u kalup, na nju stavite žlicu-dvije pudinga, pa poklopite gornjom polovicom.
- Izradite šlag, natiskajte ga kroz odrezanu rupicu vrećice u krug na vrh muffina i na vrh stavite manju jagodicu.
Posluživanje
Ako mislite da će vam ovako biti nezgodno jesti muffine, možete u sredini muffina prije pečenja napraviti udubinu, te u nju staviti nadjev od pudinga i jagoda. Tako sam slagala Coockyne Muffine sa pudingom od vanilije (s dodatkom voća) i super je i tako s lagano zapečenim pudingom. Tako da ne morate prepolavljati muffine, samo što su tada estetski manje dojmljivi. U originalu recepta, puding se uštrcava u muffine prije pečenja – ne moram ni reći da se ne osjeti ni “p” od pudinga…naime tu ne idu ni jagode, tako da je to automatski drugi kolač :)
Tagovi ( Što su tagovi? )
Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!
12 komentara
Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)


mene je to mnogo nerviralo, pa sam onda provalio da je bitno da slikas na ravnoj povrsini, i onda mozes da uredjuejs kako hoces. Mislim, hocu reci da izbegavas da slikas uz zid. Ovako mozes da dodas i neku tkaninu ili neki drugi detalj, a i tada su fotke nekako ‘drugacije’ :)