Ovaj topli napitak mi je spremala moja baka agatha kada bi bila prehladjena,da nebi kasljala u skoli morala sam svako jutro toplo popiti.
Jako sam je voljela i uvijek je se rado sjecam!
Ovaj topli napitak mi je spremala moja baka agatha kada bi bila prehladjena,da nebi kasljala u skoli morala sam svako jutro toplo popiti.
Jako sam je voljela i uvijek je se rado sjecam!
Sastojci
Priprema
vrhom punih zlica secera prziti(na suho)u serpici.
Kada se uprzi(nesmije zagoriti onda ima gorak okus),kada karamel pusti svoj sok odmah zaliti sa 4dl hladnog mlijeka(pazite da vas neopece).
Neka sve lagano prokuha!
Napitak ce dobiti lijepu boju kao bijela kava.
Prije konzumiranja (na vrh noza staviti prave domace svinjske masti ko nevoli nemora).
Dijeci mozete staviti da oni to i neznaju, ja sam tako radila svojoj kcerki ali sada je velika i nemogu je prevariti.
Toplo piti jako ukusno i zasitno.
Vrlo dobro za bronhije, grlo i za jak kasalj.
Probajte!!
24