Ovaj mirisni i sočni biskvitni kolač koji sam otkrila proteklog Božića, oduševio je kako mene tako i sve koji su ga probali, te je izašao iz okvira božićne namjene i postao čak i rođendanski poklon u ožujku :)
Ovaj mirisni i sočni biskvitni kolač koji sam otkrila proteklog Božića, oduševio je kako mene tako i sve koji su ga probali, te je izašao iz okvira božićne namjene i postao čak i rođendanski poklon u ožujku :)
Sastojci
Priprema
Staklenke odn. kalup namastite te ih pospite krušnim mrvicama. Pećnicu zagrijte na 180 stupnjeva.
Maslac kremasto pomiješajte (ja sam sve miksala u multipraktiku) sa šećerom i vanilin šećerom, te umiješajte narančinu koricu i začin za medenjake.
Umiješajte odn. umiksajte jedno po jedno jaje.
Pomiješajte brašno, škrobno brašno tj. gustin i prašak za pecivo, pa dodajte smjesi.
Iz recepta nije jasno umiješava li se kuhano vino lagano u mješavinu brašna, ili pak u smjesu kolača prije ili poslije dodatka brašna. Ja sam probala i u brašno i u smjesu na samom kraju, te mogu reći da nisam primijetila razliku.
Tijesto ravnomjerno rasporedite u staklenke (a rubove dobro očistite) odn. u kalup, te stavite u pećnicu na 30-35 min. Navedeno vrijeme vrijedi za staklenke od 250 ml, što znači da s povećanjem kalupa, morate povećati i vrijeme pečenja. No pazite da se ne prevarite i pečete kolač predugo, jer je to vlažni biskvit i na nožu će vam, svaki put kad ga zabodete u sredinu za provjeru, ostati pomalo gnjecavi tragovi biskvita.
Za ukrašavanje zamijesite marcipan i šećer u prahu, smjesu tanko razvucite te izrežite nekoliko zvjezdica.
Tortice izbacite iz staklenki na tanjure te ih okrenite naraslim dijelom prema gore, dok će kolači iz kalupa ,naravno, biti okrenuti kako je namijenjeno. Kolače ukrasite zvjezdicama i šećerom u prahu.
Mmm…bas me zanima sto tako male ocene za ovako komplikovane recepte i izvedbu, i sam trud je za 5 a mani vise….uradila si dobro sto si ukinula ocenjivanje u novijim receptima….
Dok smo mi mlatile jezikom…ha ha ha….nemrem vjerovat….nemrem jednostavno vjerovati…no neka, kad god mogu, ja ću se uvijek smijati tim jadnicima bez života, bez prijatelja…siromha duhom, ja sam danas lajala uživo šesteroglasno sa mojim cool-frendicama i ništa mi ne može to pokvariti….u nemilosti sam, ha ha ha, jedva čekam još prstića dolje…..
Kako je tebi ispao recept?
15