Preskoči na glavni sadržaj

Letnja pita s biljem

95 minuta
13

Jedan od recepata iz novog broja Sale&Pepe, koji je isprobala Veverica. Ja sam je čekala da ostavi recept, ali mi se slika iz časopisa toliko svidela da sam sama napravila ovu krasotu. Mojim ukućanima je nedostajalo koje parče šunke, ali meni je ovako odlična.

Jedan od recepata iz novog broja Sale&Pepe, koji je isprobala Veverica. Ja sam je čekala da ostavi recept, ali mi se slika iz časopisa toliko svidela da sam sama napravila ovu krasotu. Mojim ukućanima je nedostajalo koje parče šunke, ali meni je ovako odlična.

Sastojci

za

Priprema

1.

Testo- Mikserom izmešajte brašno s parmezanom, prstohvatom soli i malo ruzmarina. Potom dodajte kockice putera. Sve sjedinite, pa ubacite i jaje. Umesite rukama u loptu, uvijte u streč foliju i ostavite u frižideru na oko 30 minuta.

2.

Testo razvucite veoma tanko i njime obložite okrugli kalup od 24cm. Odsecite višak testa i izbockajte dno. Potom premažite senfom, pa pavlakom. Rasporedite paradajz i začinite uljem, solju i majčinom dušicom.

3.

Pecite u donjem delu rerne 45 minuta na 200 stepeni.

Posluživanje

Veverica mi je dala savet da može i sa “običnim” paradajzom i ja sam je poslušala i nisam pogrešila. Odlično je i toplo i hladno.

8

mogu zamisliti kako je ovo dobro. volim paradajz, jos kad je tu i “hint” parmezana, hhhmmmm

odlična je, ali ja cu isto sa sunkom:)

Very, very finoooooo!!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)