krisi recept 18.05.2008.
Akcije

Kuglice od plazma keksa

Ovi kolačići su nastali iz potrebe za brzom poslasticom,i postali omiljeni u mojoj porodici.Savršeni za decua i ostale članove porodice.Vrlo su ukusni i brzo se naprave.

Priprema

Vrijeme pripreme:
30 min
  1. 1
    Plazmu keks i lešnike koje ste prethodno krupnije samleli, izmešajte i u to dodajte omekšali margarin.Sjedinite masu(biće i dalje sipkava).U manju posudu stavite čokoladu i malo mleka i otopite(ja to stavim na minut u mikrotalasnu pećnicu),izmešajte da se ujednači i sipajte u smesu.Sve dobro umesite rukom i dolivajte mleko po potrebi.Smesu dobro izmesite i pravite kuglice, koje ćete uvaljati u šarene mrvice za kolače.Ostavite da se malo prosuše i uživajte u njima.

Posluživanje

Za ukrašavanje možete koristiti i mleveni lešnik,izrendanu čokoladu,ili šta već želite.Moje dete najviše voli šarene mrvice pa ja jedino u njih valjam kuglice.

Sastojci

Ostalo

  • Statistike

    • Prikazan 17.610
    • Skinut kao PDF 45
    • Ispisan 41
    • Omiljen 30
    • Komentiran 5
    • Tagiran 7
  • Uvjeti korištenja i autorska prava

Kakvi su dojmovi?

Još nitko nije probao ovaj recept.

  1. veramu 18.05.08.09:34
    1 Pravila sam slicno ali bez lesnika, mislim da je ipak ovakva prava kombinacija!!!
  2. ammmikulic 18.05.08.09:58
    Akcije
    2 draga recept mi se svida, volim ovakve kolacice! a svima koji budu citali recept i ne budu znali sta ja plazma, kratko cu samo reci, plazma su vam piskote!recept je zasluzio 5-icu
  3. krisi 18.05.08.10:16
    Akcije
    3 Plazma se razlikuje od piškota.U keksu ima meda i putera.Kod nas je jedan od najlepših, ako ne i najlepši keks na tržištu.Nikad nisam pravila sa piškotama, pa ne bih znala da kažem kakvog bi bili ukusa sa piškotama.
  4. Femka 18.05.08.11:02
    Akcije
    4 Sa plazmom nijedan kolac nije ruzan, a uz lesnike i milka nugat….. Krisi samo jedna rec fantasticno :)))
  5. pivce 20.05.08.15:46
    Akcije
    5 plazma keks je samo po obliku slican piskotama, po okusu najslicniji je petit ili piknik keksima :)
    ja sam isto luda za ovim oblikom kolacica, ono sto bi ja u to dodala za (odraslu) varijantu je malo ruma :)

Kako je drugima ispalo?

Još nitko nije uploadao svoju fotku ovog jela.

Budi prvi, dodaj fotku