Preskoči na glavni sadržaj

Kruh sa rajcicom

22

Kcer i ja se stavile mjesiti jutros rano ....daj vamo daj tamo i evo ovo je ispalo....

Kcer i ja se stavile mjesiti jutros rano ....daj vamo daj tamo i evo ovo je ispalo....

Sastojci

550 gr brasna
300 ml vode
2 zlice ulja
2 zlicice srednje pune soli
2 zlice koncentrata od rajcice
pola zlicice suhog origana
ostalo
ulje ili mlijeko za premazivanje
masni papir
pleh za pecnicu 39X35

Priprema

1.

Stavite brasno na radnu dasku i posujte po krajevima sa  zlicicom  soli tako da  ne bude u direktnom kontaktu sa kvascom . Stavite malo ugrijati 300 ml vode tek toliko da postane mlaka. U vodu izmrvite kvasac i dobro promijesajte da se otopi . U sred hrpe brasna napravite udubljenje , ulite vodu sa kvascem i dodajte  ulje , origano i rajcicu  . Mjesite pocinjuci od sredine .
Zamijestiti  srednje  cvrsto  tijesto. Tocna kolicina vode ovisi od kvaliteta brasna .Ako je pretvrdo dodajte jos malo vode , ako je premekano dodajte malo brasna .

Image
2.

Dobiveno tijesto mjesiti otprilike 10 min dok ne postane elasticno.

Image
3.

Napravite loptu , stavite tijesto u lonac , zarezite ga  , poklopite.....

Image
4.

......ostavite da raste sat vremena dok se ne udvostruci.

Image
5.

Nakon sat vremena tijesto  malo premjesite pa ga podijelite u 12 jednakih djelova .

Image
6.

Deset dijelova razvijte u valjke dugacke  odprilike 70 cm . Nastojte da svi dijelovi  budu sto slicniji . Dva dijela koja su ostala stavite na stranu .

Image
7.

Na stol poslozite deset dijelova ovako .

Image
8.

......

Image
9.

.....

Image
10.

.......

Image
11.

.....

Image
12.

.......

Image
13.

Zadnji dio stavite ispod prvoga .

Malo uredite .

Image
14.

Podijelite sve na snopove od 4  ovako....

Image
15.

Svaki snop uvijte u pletenicu .

Image
16.

Zadnji dio sa desne strane uzmite i stavite najpije iznad  drugog dijela  , onda ispod  treceg i  na kraju iznad cetvrtog dijela .

Image
17.

.....

Image
18.

.......

Image
19.

Nastavite tako do kraja pletenice . Ostavite krajeve slobodne i predite na drugu pletenicu .

Image
20.

Sve pletenice odrezite na istu duzinu (oko 22 cm) i uvijte krajeve ispod .

Image
21.

Premjestite kruh na pleh oblozen masnim paprìom . Trebat ce vam pomoc jos jedne osobe :-( . Krakove malo uredite .

Image
22.

Zadnja dva dijela premijesite i razvijte na jednake valjke dugacke odprilike 60 cm .

Uvijte ih u spiralu i  stavite u sredinu kruha .

Image
23.


 Premazite uljem  ili mlijekom .
Ostavite da raste jos pola sata  u pecnici.

Image
24.

Pecnicu dobro zagrijte i pecite na 200 ° oko 30 minuta . Nemojte otvarati pecnicu prvih 20 minuta  .

Ostavite na resetki da se potpuno ohladi .

25

🙂 naucila sam stpljenje sa godinama🙂 mladi ljudi obicno imaju malo strljenja mi stari malo vise🙂

Pa zinia vie pketite podobro od pletenka od konec !!!!!!,testo se tesko plete ,se rastegluva ,a uste i so cetiri,stapcinja i pet kraci MORSKA ZVEZDA ,e aj reci da nee UMETNOST , da ne treba strpljenje SEKOJA CEST!!!!!

🙂 jedva smo ja i kcer uspjele prokuziti kako se to plete 🙂

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)