Preskoči na glavni sadržaj

Kolačić k’o cvjetić

100 minuta
18

Kombinacija čokolade, likera od jaja i mirisa vanilije…a zapravo sam krenula napraviti obične išlere. Evo što je na kraju ispalo, a Kikolinac je svojim komentarom dao ime kolačićima.

Kombinacija čokolade, likera od jaja i mirisa vanilije…a zapravo sam krenula napraviti obične išlere. Evo što je na kraju ispalo, a Kikolinac je svojim komentarom dao ime kolačićima.

Sastojci

Tijesto za 40-tak kolačića
25 dag brašna
15 dag maslaca
10 dag šećera
1/2 vrećice praška za pecivo
1 jušna žlica kiselog vrhnja
Krema
2 jušne žlice brašna
2 vrećice vanilin šećera
3 dl mlijeka
10 dag maslaca
Čokoladna glazura
1 žlica mlijeka
2 žlice ulja
šarene šećerne mrvice za ukras

Priprema

Radi praktičnije organizacije vremena, najprije napravite kremu.
1.

Stavite kuhati 2 dl mlijeka. U preostalo mlijeko razmutite žutanjke, brašno i vanilin-šećer. Ulijte smjesu u kipuće mlijeko i kuhajte kratko da se prilično zgusne. U kuhanu vruću kremu umiješajte liker. Ostavite da se sasvim ohladi.

2.

U malo omekšali maslac dobro umiješajte šećer u prahu da dobijete glatku masu. Pomiješajte s ohlađenom kremom i stavite na hladno do punjenja kolačića.
Pripremite tijesto dok se krema hladi.

3.

U brašno natrljajte maslac dlanovima da se sasvim usitni. Sve pomiješajte sa šećerom, čokoladom u prahu i praškom za pecivo.

4.

Dodajte vrhnje razmućeno s jajetom i zamijesite tijesto. Ostavite oko pola sata da odstoji radi lakšeg valjanja.

5.

Kad se tijesto “odmorilo”, razvaljajte ga na debljinu 3 mm pa režite kalupčićem u obliku cvijeta. Ponovite postupak dok ne utrošite svo tijesto.

6.

Tijesto pecite 10-tak minuta u pećnici zagrijanoj na 200°C u kalupu obloženom masnim papirom. Tako će biti lakše izvaditi pečene kolačiće. Odvojite polovicu kolačića i ostavite ih da se ohlade, a drugu polovicu glazrajte.

7.

Za glazuru otopite na pari čokoladu s mlijekom i uljem. Time prelijte polovicu kolačića. Dok je glazura još mekana, pospite šarenim šećernim mrvicama ili lješnjacima.
Kad su kolačići i krema sasvim hladni, spajajte kremom jedan “čisti” i jedan ukrašeni kolačić. “Cvjetiće” držite na hladnome do posluživanja.

4

divno…

finoo

Predivni kolacici…!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)