Preskoči na glavni sadržaj

Kolac sa kimlom

2

Ovaj recept sam nasla pre par godina u novinama i dmah sam se setila da sam ga jela jos kao dete(a vremena je dosta proslo) i nakon toliko vremena konacno pronasla recept.Znam da su ga u ono vreme pravile samo bake jer je dosta starinski a mislim da bi stare stvari trebali da izvucemo iz prasine jer su najbolje!!!

Ovaj recept sam nasla pre par godina u novinama i dmah sam se setila da sam ga jela jos kao dete(a vremena je dosta proslo) i nakon toliko vremena konacno pronasla recept.Znam da su ga u ono vreme pravile samo bake jer je dosta starinski a mislim da bi stare stvari trebali da izvucemo iz prasine jer su najbolje!!!

Sastojci

1 solja je 250ml
125gr putera
1/2 solje secera
1 1/4 solje brasna
1 puna kasicica praska za pecivo
3 kasicice kimla
2 kasike mleka

Priprema

1.

Izmiksati penasto puter i secer.Miksajuci dodavati po jedno jaje da se sjedini.Dodati mleko, brasno sa praskom za pecivo i kimlom te polako izmesati.Staviti u kalup od 17cm. promera ili kalup za plum cake i peci oko 50 minuta.Probati da li je gotov sa cackalicom.(vreme ovisi o rerni koju koristite)Ohladjeni kolac izvaditi i posuti secerom u prahu.

3

ne znam, zato sto se kim stavlja na slana peciva, bice da je to nesto drugo, videcemo vec :)

Mislim da se kaze i kim, kimlj, kiml.

sta je to kimla?

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)