Ovaj recept sam nasla pre par godina u novinama i dmah sam se setila da sam ga jela jos kao dete(a vremena je dosta proslo) i nakon toliko vremena konacno pronasla recept.Znam da su ga u ono vreme pravile samo bake jer je dosta starinski a mislim da bi stare stvari trebali da izvucemo iz prasine jer su najbolje!!!
Ovaj recept sam nasla pre par godina u novinama i dmah sam se setila da sam ga jela jos kao dete(a vremena je dosta proslo) i nakon toliko vremena konacno pronasla recept.Znam da su ga u ono vreme pravile samo bake jer je dosta starinski a mislim da bi stare stvari trebali da izvucemo iz prasine jer su najbolje!!!
Sastojci
Priprema
Izmiksati penasto puter i secer.Miksajuci dodavati po jedno jaje da se sjedini.Dodati mleko, brasno sa praskom za pecivo i kimlom te polako izmesati.Staviti u kalup od 17cm. promera ili kalup za plum cake i peci oko 50 minuta.Probati da li je gotov sa cackalicom.(vreme ovisi o rerni koju koristite)Ohladjeni kolac izvaditi i posuti secerom u prahu.
Kako je tebi ispao recept?
3