Kesten s okusom karamela
Jela sam u slastičarni izvrstan kolač od kestena s karamelastom kremom i bio mi je tako dobar da sam doma pokušala napraviti nešto slično, a rezultat je slijedeći:
Prava korištenja
- Objavljeno:
- 09.10.2007.





- Trenutna ocjena 5 (7 glasova)
Sastojci
| Krema od kestena | |
|---|---|
| 500 g | kesten pirea ‘Ledo’ |
| 1 | žlica ruma |
| 1 | vanilin šećer |
| 2 dl | vrhnja za šlag (biljno) |
| Krema od karamela | |
| 2 velike žlice | šećera |
| 4 dl | mlijeka |
| 1 | puding od vanilije |
| 2 dl | vrhnja za šlag (biljno) |
Priprema
- Pripremiti podlogu za kolač – ja sam je radila po receptu za Sacher tortu
(http://www.coolinarika.com/recept/sacher-torta) u koju sam dodala šaku oraha.
- U kesten-pire (LEDO), koji je prethodno ostavljen na sobnoj temperaturi da se otopi, umiksati žlicu ruma i jedan vanilin-šećer. Posebno izmiksati šlag te promiješati s kestenom i sve skupa malo promiksati.
- Za karamel kremu popržiti 2 žlice šećera dok se ne otopi i karamelizira, zalije se s 4 dl mlijeka (od kojeg se prethodno oduzme par žlica), a kad provri i kad se sav šećer otopi ukuhati 1 puding od vanilije (prašak prethodno pomiješati sa žličicom šećera i par žlica mlijeka). Kad se krema ohladi treba je malo izmiksati s prethodno izmiksanim šlagom.
- Na biskvit prvo ide kesten, a zatim karamel krema.
Dobar tek!
Posluživanje
Po želji, na karamel kremu možete staviti glazuru od čokolade.
Tagovi ( Što su tagovi? )
Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!
7 komentara
Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)

probat cu sigurno!