Preskoči na glavni sadržaj

Keks jabuka pita

144

...neodoljivog okusa..bez jaja, brasna…jako socna…i sto je najvaznije …brza…

...neodoljivog okusa..bez jaja, brasna…jako socna…i sto je najvaznije …brza…

Sastojci

pita
350 g mljevenih keksa (vrsta po zelji)
5 srednjih jabuka
200 ml vode
po zelji secera i cimeta
2 zlice kakaa (za tamni dio)
1/2 korice limuna
1/2 vrecice praska za pecivo
glazura
5 zlica doamceg pekmeza

Priprema

1.

Jabuke naribati, dodati van.secer, po zelji malo cimeta i secer ako zelite, ja nisam jer mi je dosta slatko od keksa. Preliti s vodom (ili nekim sokom) staviti kuhati 10 minuta da jabuke malo omeksaju.

2.

Kekse dobro samljeti i u njih umijesati prasak za pecivo, jabuke i naribanu limunovu koricu. Dobro izmijesati, po potrebi dodati jos keksa ili tekucine. Podijeliti na 2 dijela i u jedan umijesati kakaao. U nauljeni pleh izliti svijetlu smjesu pa tamnu, peci oko 30-35 minuta na 200°C. Preko ohladjenog kolaca premazati pekmez ili napraviti neki drugi preljev. Uzivati u divnoj socnoj piti..
Umjesto jabuka moze bilo koje ispasirano ili usitnjeno voce..

42

pravila sam,jest brz kolac ali meni licno se nije nesto svidio posebno jer keks je mljecav nekako,cudna kora,ali naravno o ukusima se ne raspravlja svi vole razlicito

izgleda suuuper!!!vrlo jednostavno za napraviti…:):)

Odlican recept. Sve pohvale.

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)