Preskoči na glavni sadržaj

Kaobajagi vanilice

60 minuta
3

Kolači , kolači , kolači ....

Kolači , kolači , kolači ....

Sastojci

Tijesto: 180g margarina ( maslaca , masti , biljnog mrsa ) , 1 jaje+ 1 žutanjak , 200g šećera ,300g brašna , vanilin šećer , korica limuna ,džem od jagoda
Krema 1: 4 uvrh žlice šećera , 4 žlice vode , 10žlica mlijeka , 2 uvrh žlice brašna , 125g margarina ( maslaca) , 4 žutanjka,100g sjeckanih oraha
Krema 2 : 4 bjelanjka , 100g šećera u prahu

Priprema

1.

Tijesto:

Dobro umutiti margarin , jaje , žutanjak i šećer.

Dodati vanilin šećer , koricu limuna i brašno , te zamijesiti mekano tijesto.

2.

U posudu za pečenje staviti papir za pečenje , staviti tijesto i rastanjiti ga i peći u zagrijanoj pećnici 10-15 min. na 200. Pečeno tijesto razrezati na pola ( dobiju se dva dijela ).

3.

Krema 1:

Dok se kolač peče pripremiti kremu od šećera i vode koji će se ušpinovati .

U to dodati brašno i jaja umiješana sa mlijekom i stalno miješajući kuhati da se dobije gusta krema ( oko 5 min.). Ohladiti i u to dodati dobro umućen margarin , orasi i izmiješati.

4.

Krema 2:

Bjelanjke umutiti mikserom i dodati šećer u prahu da se dobije gusta krema ( kao za šampitu)

5.

Prvu koru staviti na pladanj , premazati džemom od jagoda , staviti 1. kremu  ( skoro svu), pa drugi dio tijesta. Premazati džemom i sa malo 1. kreme .

6.

Na gotov kolač staviti 2. kremu i ukrasiti ga preljevom od čokolade u obliku rešetke.

7.

Pravila sam duplu mjeru, pa mi je  ostalo tijesta koje sam razvaljala ,  kalupom vadila okrugle forme( cvjetovi) , spajala džemom od jagoda , prelila čokoladom , ukrasila 2. kremom i stavila trešnju kao ukras.

Posluživanje

Kolač ostavite na sobnoj temperaturi da omekša ( najbolje ga napraviti 1-2 dana prije) , jer je tvrd ako se odmah siječe.Tek  kad je omekšao stavite u hladnjak. Pogodan je i za zamrzavanje.

:(Još nema komentara

Budi prva/i, podijeli svoje mišljenje o receptu i pomozi nekome u odabiru savršenog jela.

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)