Meso operite i narezite na male komade.
Uvaljajte u brasno i stavite u lonac da se proprzi 2-3 minute na srednjoj vatri. Dodajte dumbir i turmerik i promijesajte.
Zatim dodajte narezanu papriku i narezan luk na kolutice.
Dok se przi pocnite dodavati zacine:
kumin, korijander, papar, chilli, cimet, curry, komorac.
Promijesajte sve zacine.
Nakon 3-4 minute dodajte cesnjak. Przite jos oko 30 sekundi i zatim dolijte vodu u kojoj ste otopili kokosju kocku.
Nastavite kuhati na laganoj vatri jos 10 minuta. Dodajte lisce korijandera, suho ili svjeze. I zatim kokosovo mlijeko.
Ukoliko ne mozete naci kokosovo mlijeko onda kombinirajte vrhnje za kuhanje sa kokosovim sokom ili likerom. Dovoljno je 100ml soka ili 50ml likera pomijesati sa 100ml vrhnja.
Na kraju zalijte sa 100ml mlijeka. Ukoliko je prerijetko, zgusnite sa malo brasna pomijesnog u mlijeku.
Neka jos malo kuha dok ne dobijete gusti umak.
Posluzite uz Basmati rizu [ rizu dugog oblika ]
Mediteranski umak od rajčica za dvoje
Umak od šampinjona i rajčica
Umak od hrena s jabukama I i II
Riblji umak.
Ljetna laganica od vugorki – juha ili umak (?)
Paprike punjene sirom u umak od rajcica
Fini umak od rajčice
Umak od hokaido tikvi
Paradajz umak
Cool slatki umak
Uskršnji umak
Umak od komoraca tj mirodjije
3 komentara do sada…
i ovo je dobro, ali mi fali par začina
Pravila sam jelo sa pilećim belim mesom, bez lišća korijandera... Ostalo sam sve imala u kući a greškom sam dodala 400 ml kokosovog mleka. Ukućani koji baš i nisu ljubitelji su bili prezadovoljni ukusom. Šta reći osim hvalaaa!
Kuba, hvala na isprobanom receptu i drago mi je cuti da se vama i vasim ukucanima svidjalo! extra kokosovog mlijeka nije veliki problem, samo extra kalorija