Neodoljiva,mirisna kombinacija koja mi je najomiljenija,a tako jednostavno za spremiti.
Neodoljiva,mirisna kombinacija koja mi je najomiljenija,a tako jednostavno za spremiti.
Sastojci
Priprema
1.
Pecnicu ukljuciti da se zagrije na 200°C.
2.
U manji kalup (24cm) staviti papir za pecenje, moze se i buterom premazati, prezlama posuti, ali ja sam papir stavila.
3.
Visnje preko raspodjeliti.
4.
Secer, jaja i zumance kremasto izmiksati.Brasno pomjesati sa soli,
5.
narandzinom koricom, grizom pa naizmjenicno sa mljekom dodavati masi sve miksajuci.
6.
Na samom kraju umjesati kiselu pavlaku i med, ukratko izmjesati.
7.
Sad masu preliti preko visnji i staviti da se pece dok fino ne porumeni 30-35 minuta.
8.
Kolac je i vruc mnogo ukusan, meni najdraza kombinacija.
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
13