Preskoči na glavni sadržaj

Cokoladne jelkice

27

Cokoladaaa

Cokoladaaa

Sastojci

Cokoladne jelkice
KREM:
2 kasikice kakaa
2 kasike konjaka/ruma
3 kasike ulja(Ja koristim kokosovu mast)

Priprema

1.

Bademe samljeti i pomjesati ih sa secerom u prahu.Bjelanjke malo umutiti(ne da bude cvrst snijeg),pa kasikom dodavati po malo u mljevene bademe.Sa kasikicom vaditi smjesu i stavljati na pleh oblozen papirom.Prilikom pecenja malo se prosire, zato ih je naj bolje oblikovati u piramidu.Peku se na 200*C u sredini rerne oko 10-ak min.Izvaditi ih i ohladiti.

2.

Za krem margarin umutiti dobro sa secerom u prahu(smjesa da bude pjenasta i bijele boje).
Zumanjak umutiti na pari i dodati kako i konjak ili rum, rashladiti.
Pomocu sireg noza, krem stavljati na keksice i oblikovati u piramidu.Kad smo ih zavrsili staviti ih u zamrzivac i zamrznuti.

3.

Cokoladu rastopiti na pari sa uljem, malo ohladiti.Izvaditi jelkice iz zamrzivaca i zamociti svaku u rastopljenu cokoladu, pospati ih odmah sa cim zelimo.Cuvaju se u frizideru a mogu i u zamrzivacu.

Posluživanje

Presjek

10

ta mana je kod mene prerasla u bolest, tako da kod mene ti to štima :)

idu u omiljene, pa probam!:))))

Hvala cure, jedina mana im je sto se brzo pojedu :)

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)