Preskoči na glavni sadržaj

Brze čoko-orah ploške

40 minuta
110

Nismo dočekali da se ohladi ni stegne krema, odmah sam rezala i pola pojeli u trenu ;)

Nismo dočekali da se ohladi ni stegne krema, odmah sam rezala i pola pojeli u trenu ;)

Sastojci

Tijesto
na vrh noža praška za pecivo
15 dag šećera
1 žlica ruma
2 žlice mlijeka
Krema
1 prašak za šlag kremu okusa čokolade
150 ml hladnog mlijeka za šlag kremu

Priprema

1.

Uključiti pećnicu da se ugrije na 180 st.C.

2.

Tijesto:
Žutanjke i šećer pjenasto umutiti, zatim dodati mlijeko, brašno izmiješano s pecivom, orahe promiješane sa rumom i snijeg od bjelanjaka. Lim od rerne obložiti papirom za pečenje te staviti peći tijesto (u zagrijanu pećnicu) 20 min na 180 st.C.

3.

Krema:
Mlijeko i prašak za šlag kremu okusa čokolade miksati 3-4 minute.

4.

Pečeno tijesto prerezati na tri trake jednake širine.

5.

Slagati tijesto, kremu, tijesto, kremu, tijesto i na kraju kolač prenamazati kremom te posuti mljevenim orasima ili ukrasiti po vlastitoj želji.

Image

Posluživanje

Feta, još jedna, presjek i cijeli kolač :)

23

mmmm, sve sto je poslato iz Pule, mora biti prekrasno

Mmmmm fino!

Super recept, kao i uvijek od tebe!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)