Preskoči na glavni sadržaj

Bombonice sa visnjama

90 minuta
11

Slatkisi su oduvjek bili slabost i porok mnogih…
Pronaci radost i ljepotu u malim stvarima,
jeste velika stvar…......

Slatkisi su oduvjek bili slabost i porok mnogih…
Pronaci radost i ljepotu u malim stvarima,
jeste velika stvar…......

Sastojci

Potrebno
250 gr brasna
malo soli

Priprema

1.

Zamjesite tjesto od brasna, jaja i malo mlake vode., koliko je dovoljno da dobijete glatko tjesto.

2.

Zamotajte ga u foliju i ostavite da miruje 1 sat.

3.

Sada podjelite tjesto na toliko jednakih djelova koliko boja zelite upotrebiti za bomboncice ( kakao, crvenu aromu za kolace, zelenu aromu za kolace…mozete i cokoladu rastopiti pa dodati…......)

4.

U svaki dio tjesta posebno umjesite aromaticnu boju – obilato .

5.

Razvucite tjesto da bude tanko, isjecite ga na kvadrate, ivice malo pokvasite

Image
6.

pa na sredinu svakog kvadrata stavite visnju, urolajte, pa krajeve zavrnitevidi sliku .

Image
7.

Kuvajte 4 minuta u kipucoj vodi kojoj ste dodali prstohvat soli.

8.

Vadite supljom kasikom i redjajte ih na pleh da se osuse i ohlade.

9.

Ovoliko materijala ce vam biti dovoljno za cetrdesetak bomboncica.

Posluživanje

Bombonice sa visnjama mozete servirati same u bombonjeri za kolace ili ih mozete koristiti da biste dekorisali neku slasticu.

ps makazama mozete nasjeckati krajeve kao na slici izgledat ce jos orginalnije…...

21

Hvala Monchi !!!!!!

kako mi je ovaj recept promakao??! Miro, ovo je savršeno… :))

Ari26, hvala…....

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)