Ovo su hrskave pitice koje lako se prave i za tren se jedu.Najbolje su kad su tople a idu uz jogurt ili kiselo mleko....
Ovo su hrskave pitice koje lako se prave i za tren se jedu.Najbolje su kad su tople a idu uz jogurt ili kiselo mleko....
Sastojci
Priprema
U sud sa kvasac dodajemo 2 kasicice secera, 2-3 kasicice brasna i malo mlake vode da rastvorimo kvasac.Promesamo dobro i ostavimo da kvasac nadođe.
U drugi sud stavljamo brasno i pravimo rupu na sredinu i dodajemo 1 kasicica soli ,1 kasicica secera,nadosli kvasac i mesa se sa kasikom, zatim dodajemo malo ulja i polako dodajemo mlake vode i mesimo testo.
Testo stavimo na pobrasnjeni radni stol i mesimo ga dobro.Od testa formiramo jednu loptu i nekoliko puta je udaramo od radni stol.Pravimo u testu nekoliko male rupe i unutra stavimo malo ulja.Testo jos jedanput dobro izmesimo formiramo loptu i ostavimo ga da naraste.
Kad testo naraste delimo ga na 4 dela (lopte) i od svaki deo sa okladijom razvaljamo koru velicine tanjira.Sa sve cetiri kore isto postupamo.
Uzimamo tavu i mazemo je sa uljem i unutra stavljamo jedna kora pa je dobro mazemo uljem pa stavljamo druga kora i nju mazemo uljem i tako do cetvrte isto mazemo ulem.
Ovako pripremljene sve cetiri kore ostavimo da stoje 15 minuta, a na stranu spremamo fil za pitice.
Stavljamo malo ulje na ruke i uzimamo prvu koru malo je razvlacimo sa ruke i polazemo je na veliku kuhinjsku krpu i ili carsav.Koru razvlacimo sa svih strana da stane velika,mazemo je sa uljem(spricamo)stavljamo fil od sira i pomocu krpe je savijemo kao rolad.
Rolad savijemo ga u krug i formiramo baničke (pitice) mazemo odozgo sa uljem i ovako pripremljene sve cetiri pitice stavljamo u namazanu tavu da se peku.
Pecemo na 250 c 15 minuta dok ne dobiju lepu rumenu boju.
Sluze se sa jogurt ili kiselo mleko
Kako je tebi ispao recept?
15