Zašto Only you, zato jer mi je do sada najbolja od svih koje sam jela.
Zašto Only you, zato jer mi je do sada najbolja od svih koje sam jela.
Sastojci
Priprema
Samljete orahe pomiješati sa 7 žlica šećera i pofuriti kipućim mlijekom tako da bude srednje rijetko
Kore prerezati po pola po duljini i stavljati po 2 kore a između njih malo uljem premazati da se ne slijepe, pa onda na svku drugu posipati filu ovako , te tako 7 puta
Dakle slažemo ovako : malo ulja na dno tepsije pa dvije kore sa malo ulja između, pa fila opet 2 korepa fila -7 puta. Na kraju se zaulji na vrhu malo više nego između kora i to se uskoro upije.
Dati peći pola sata prvo na 180, pa na 200 stupnjeva
Dok se peće pripremiti šerbet od 40 dkg šećera i 4 dcl vode , zakipi se i u tododa sok od 1 limuna
Kad je pećeno, lijepo žuto, prelije se sa šerbetom odmah čim se izvadi iz pećnice, prvo se samo malo zalije, pa se nareže i onda se polako sve zalije ( bolje zalijevati sa većom žlicom – lagano
Kako je tebi ispao recept?
19