mala-sanja mala-sanja recept 30.08.2011.
Akcije

Asia piletina s kikirikijem i prženom tjesteninom

祝您好胃口 - dobar tek !
Asia piletina s kikirikijem i prženom tjesteninom /slika/695777/

Priprema

Težina:
Jednostavno
  1. 1 Asia piletina s kikirikijem i prženom tjesteninom /slika/695789/

    Tjesteninu skuhajte al dente, dobro ocijedite malo rastresite da vam se ne zalijepi i ispržite na kikiriki ulju .

  2. 2 Asia piletina s kikirikijem i prženom tjesteninom /slika/695793/

    Meso narežite na kockice posolite, pobiberite i prelite s dvije kašike soja umaka . Stavite na stranu.

    Sve povrće isjeckajte na kockice.

  3. 3 Asia piletina s kikirikijem i prženom tjesteninom /slika/695795/

    U tavi bez masnoće malo ispržite kikiriki.

  4. 4 Asia piletina s kikirikijem i prženom tjesteninom /slika/695799/

    U woku ili većoj tavi ugrijte ulje i ispržite kockice mesa (2-3 min) zatim ga stavite u zdjelicu sa strane.

    Na to isto ulje dodati povrće izrezano na kockice i kratko propržiti, (smanjiti temperaturu) dodati mrvicu ulja još ako je potrebno a ako vam gori možete podliti s "par kapi" vode.

    Dodati naribani đumbir i kukuruz iz konzerve. Vratiti meso nazad , sve dobro promiješati , začiniti s ASIA wok začinom (može i bilo koji drugi kineski začin, ja osobno volim taj ). Preliti s razmućenim gustinom u vodi i sve još malo prokuhati da se zgusne. Začiniti prema ukusu sa još soja umaka , soli,biberom...

     

  5. 5 Asia piletina s kikirikijem i prženom tjesteninom /slika/695803/

    Posuti prženim kikirikijem i poslužiti s prženom tjesteninom.

Posluživanje

Umjesto tjestenine možete poslužiti i rižu. Povrće možete staviti po izboru, ja sam prilagodila ukusu mojih izbirljivaca !

Možete dodati i sojine klice i bambus narezan na štapiće ( u konzervi, ima u svakoj malo većoj trgovini)

Sastojci

  •  200 g najtanjih špageta (capellini) 3 min kuhanja
  •  250 g pilećih prsa ( može i puretina , a i nemasna svinjetina)
  •  2 veće mrkve
  •  1 poriluk
  •  1 glavica luka
  •  mala konzerva kukuruza
  •  1 paprika
  •  manji komadić đumbira
  •  3 kašike kikirikija
  •   umak od soje
  •   ulje od kikirikija (može bilo koje ako nemate od kikirikija)
  •   sol, biber,
  •   asia wok začin
  •  mala kašikica gustina razmućena u 150 ml vode

Ostalo

  • Statistike

    • Prikazan 3.271
    • Omiljen 77
    • Komentiran 12
    • Kako je drugima ispalo 3
  • Uvjeti korištenja i autorska prava

    • Sva prava zadržana

Kakvi su dojmovi?

Recept je do sada probao 1, pripremio 1, a preporučio 1 korisnik.

12 komentara do sada…

  1. Sanja-- 30.08.11.19:01 offline
    Akcije
    3

    Efektno izgleda sa przenim rezancima...uh volim piletinu i bambus...jako zanimljiv recept ...

  2. olili 30.08.11.20:29 offline
    Akcije
    4

    bas ti je dobro ovo :

  3. vsevem 03.09.11.20:37
    Akcije
    5

    Jelo će biti još ukusnije, i više "azijsko" ako u ulju najprije na kratko prepržiš sjeckani đumbir i češnjak. Potom na tome na brzinu prepržiš meso (po porocijama, da se fino zapeče, tako će ostati sočno a da ga ne umaraš pečenjem) i potom dodaš povrće, promijšeš i pržiš ne više od tri, četiri minute. Neka ostane čvrsto (pa sve to porvće jedemo i sirovo, zar ne, a azijske kuhinje poznate su baš po tome što ne uništavjau povrće dugotrajnim prženjem, dinstanjem ili kuhanjem).

    A sojin je umak dovoljno slan, pa ne treba soli (kineska je kuhinja tako reći ne upotrebljava) , a može se sa rižinim brašnom (ili gustinom - ja upotrebljavam rižino brašno) i vodom razmiješati i oyster sauce, pa će jelo biti još bolje. Ili samo soja umak, ako ne upotrebljavaš oyster.

    Kada je jelo gotovo, prelij ga sa nekoliko kapi sezamovog ulja (a ako jelo na tom ulju i spremaš, bit će još bolje), da se sjaji, a potresi ga nasjeckanom mladom kapulom, i zelenim dijelom.

  4. vsevem 03.09.11.20:55
    Akcije
    6

    evo, dodala sam sliku slično spremljenog jela, samo što ja kineske rezance ili rižu spremim posebno, pa si svatko miješa kako mu drago (rezance samo prepržim na sezamovu ulju i dodam malo soja umaka; tako spremljene ponekad stavim i kao prilog nekom našem jelu)

  5. mala-sanja 03.09.11.21:36
    Akcije
    7

    savaki savjet je dobrodošao, ali većinu od toga što si napisala i ja radim isto, tjestenina je ispržena posebno i servirana na tanjur, a svako si je na nju stavio jelo, đumbir je unutra, ispržen kratko s povrćem , sve u svemu ko što sam već jednom negdje napisala, a i Balašević to lijepo kaže "princip je isti, sve su ostalo nijanse..."

  6. Bumblebee88 16.10.11.16:30 offline
    Akcije
    8

    Nažalost nisam uspjela pofotkati jer sam radila ovo kod frendice za večeru, ali samo da se javim da smo probali i da smo bili oduševljeni s receptom :)

  7. Bumblebee88 28.11.11.16:34 offline
    Akcije
    9

    Evo ga i drugi put kod mene...FANTASTIČNO! Hvala za odličan recept :)

  8. mala-sanja 28.11.11.18:37
    Akcije
    10

    hvala tebi, sličice su super :)

  9. mala-sanja 22.04.12.23:42
    Akcije
    11

    hej odlično je , baš si me iznenadila ! Recept je nastao po principu - uzmi šta trenutno imaš u frižideru, mislila sam da ga nitko neće ni primijetiti a stavila sam ga na coolinariku po nagovoru sina jer je to njegovo omiljeno jelo :) 

  10. mala-sanja 22.04.12.23:43
    Akcije
    12

    di ode link za filmić?