glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija

Aromatične kruške s čokoladom

Prava korištenja

Objavljeno:
04.11.2007.
Autor: MalaSirena
Zagreb, Hrvatska
Vrijeme pripreme 15 min
ocjenaocjenaocjenaocjenaocjena
Trenutna ocjena 4.89  (9 glasova)

Sastojci za 4 osobe

2 sočne zrele kruške
šećer, cimet u kori, klinčić, narančina korica, 1/4 limuna
džem od marelica
5-7 dag čokolade za kuhanje
malo slatkog vrhnja
1 šlag pjena

Priprema

1. Oguliti kruške, prerezati ih na pola te izdubiti koštice.

2. U manji lonac uliti malo vode (oko 1 cm dubine), staviti žećera po želji (oko 1-2 žlice), malo cimeta u korici, 2-3 klinčića, malo oguljene narančine korice (samo narančasti dio) te 1/4 limuna. Kad voda zakipi u lonac staviti kruške, prokuhati 1-2 minute, maknuti s vatre i ostaviti poklopljeno da se ohladi. Kruške trebaju biti meke, ali da se ne raspadnu.

3. Ohlađene i ocijeđene polovice krušaka rasporediti u zdjelice, u udubine staviti po žličicu džema od marelica i zaliti čokoladom koja se otopi u slatkom vrhnju. Na ohlađeno ide šlag.

Posluživanje

Dobar tek!

Tagovi ( Što su tagovi? )

Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!

3 komentara

  1. ariana74 04.11.2007., ariana74
    Fino …
  2. mignonne 04.11.2007., mignonne
    Sa ovako finim zacinima mora da bude ukusno…!:))))5+
  3. 05.11.2007., brusnica
    Njami, njami, obožavam!!!

povratak na vrh

Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

Pridružite nam se!

Registrirani korisnici mogu dodati vlastite recepte!

Ako već imate korisnički račun dovoljno je da se prijavite u sustav, a ako ste novi, pozivamo Vas da nam se pridružite.

glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija