Penasto umutiti puter, šećer i vanil šećer, a zatim dodavati jedno po jedno jaje i istopljenu čokoladu. Smesi postepeno dodavati mleko uz dalje mućenje.
2
Nakon toga postepeno dodati predhodno pomešane suve sastojke takođe uz mućenje.
3
U pleh za mafine stavite papirne korpice, a zatim napunite 1/3 korpice smesom. U svaku korpicu stavite nekoliko komadića seckane čokolade i 1-2 ušećerene višnje, a zatim ih dopunite ostatkom smese.
4
Mafine peći približno 20min na temperaturi od 175 C.
Kada se ohlade možete ih ukrasiti topljenom čokoladom, cimetom, seckanim orahom ili ušećerenim višnjama.
5
Količina je dovoljna za dvanaest mafina, a ako vam se čini da je smesa možda retka možete dodati još malo brašna.
Ja sam vec nekoliko puta pravila ove mafine i uvek super ispadnu. Doduse, danas sam umesto cokoladnog pudinga stavila puding od vanile, jer sam jedino taj imala kod kuce, i umesto visanja sam stavila kajsije iz kompota, ali je ukus ostao divan.
Hvala Marija na odgovoru. Ja sam ih mutila mikserom ali mi nesto nisu uspeli, gadno sam se razocarala. Ne znam gde sam pogresila pa sad trazim odgovor.
50 komentara do sada…
Pogledaj sve komentareKad Helga kaže da su mafini fenomenalni, ne preostaje mi ništa drugo nego da se i sama uverim u to! Isprobaću ih uskoro sigurno
Ja sam vec nekoliko puta pravila ove mafine i uvek super ispadnu. Doduse, danas sam umesto cokoladnog pudinga stavila puding od vanile, jer sam jedino taj imala kod kuce, i umesto visanja sam stavila kajsije iz kompota, ali je ukus ostao divan.
Recept je odlican!
Pravila sam tacno po njemu i savrseno su ispali.
Ubacicu i slicicu.
Čokoladni san! U kombinaciji sa višnjama... Savrseno!!!
predoziranje čokoladom
savšen recept 
Imam jedo pitanje : da li smesu treba mutiti mikserom ili zicom???
Isprobala vec dva puta.Extra su mafini.Svima se dopadaju.Ponovo ih pravim za neki dan.
Visnjicice, ja sam mutila mikserom i odlicno su ispali. Upravo se spremam da ih pravim opet.
Hvala Marija na odgovoru. Ja sam ih mutila mikserom ali mi nesto nisu uspeli, gadno sam se razocarala
. Ne znam gde sam pogresila pa sad trazim odgovor.
Hahahahahah. stavih sve za duplu meru,a ono ispade 36 kom. Ukusni jesu bili,ali su bili toliko penasti da nisu mogli da se izvade iz korpica