glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija

Kolač sa mrkvom

Da li je moguće da kolač bude pun zdravih i hranjivih sastojaka? O da, moguće je!
Recept preuzet iz "Kuharice za pocetnike" autorice Kate Fryer

Prava korištenja

Objavljeno:
12.03.2008.
Autor: irenamm
irenamm avatar
Švicarska
Oznake:
  • Priprema dan ranije
  • Vege recept
ocjenaocjenaocjenaocjenaocjena
Trenutna ocjena 4.54  (13 glasova)

Sastojci

Biskvit
150 g integralnog brasna
1 zlicica praska za pecivo
1 zlicica mljevenog djumbira
2 zlicice mljevene pimente
4 mrkve
150 g smedjeg secera
100 g grozdjica
4 jaja
3-4 zlice soka od narandze
150 g margarina
Krema
300 g krem sira (moze i kravlji bijeli i ricotta, obje varijante su dobre)
3-4 zlice soka od narandze
smedji secer za posipanje
Kalup okrugli cca 26-28 cm

Priprema

1. Upaliti pecnicu da se zagrije na 190°C.

2. U posudi prosijati integralno brasno, prasak za pecivo, djumbir i pimentu kako bi se dobro promjesalo, ostatak mekinja iz sita isto stavimo u zdjelu. Dodati smedji secer, grozdjice i krupno naribanu mrkvu. Izmjesati.

3. Dodati jaja, sok od narandze i margarin, te opet dobro izmjesati, najbolje golim rukama.

4. Namastiti kalup i na dno staviti masni papir (savjetic za rezanje masnog papira: kalup stavimo na papir oko njega olovkom iscrtamo krug i izrezemo).

5. Pripremljenu smjesu izlijemo u kalup i pecemo 20-25 minuta ili dok se tijesto ne digne. Cackalicom mozemo provjeriti da li je gotovo, kad je zapiknemo i izvucemo van treba biti cista. Nakon pecenja neka stoji u limu 10ak minuta nakon cega ga prebacimo na resetku da se hladi, skinuti masni papir.

6. U zdjeli umutimo sir i sok od narandze te smjesom premazemo rashladjeni biskvit. Prije serviranja posuti smedjim secerom, et voilà!

Tagovi ( Što su tagovi? )

Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!

kolaci (4), mrkva (2), slastice (1), cheesecake (1), integralno (1), slastice-zdrave (1), sargarepa (1), fini-biskviti (1), kolac (1), miss-mrkvica (1) ... Prikaži sve (11)

8 komentara

  1. vlastuljak 12.03.2008., vlastuljak
    joooj moji doma su ludi za tim krem stvarima od sira! opet sam nadrapala! super receptić!
  2. BikiNL2007 12.03.2008., BikiNL2007
    Kolacic za 10!
    Samo mi objasni sta je to pimenta pa da ga kliknem u omiljene!!
  3. irenamm 12.03.2008., irenamm
    Pimenta je zacin, okusa pribliznog aromaticnom papru, no malo drukciji. Ja sam ga kupovala i u Hrvatskoj i zove se piment , tako kaze i Coolinarika!
  4. irenamm 12.03.2008., irenamm
    ..i zove se piment, a ne pimenta!
  5. Sinja78 12.03.2008., Sinja78
    Irenamm, hvala što si objavila recept!
    Ovo će sigurno biti USPIJEH :))))
  6. Sinja78 12.03.2008., Sinja78
    Imam viška “i” gore! Baš bode oči :(
  7. Nale 12.03.2008., Nale
    baš fin, zdrav kolač, odličan recept, bravo!
    za Biki: za piment drugi naziv je najkvirc, pa možda možeš da ga nadješ po tom nazivu
  8. BikiNL2007 12.03.2008., BikiNL2007
    Hvala zenske…ups, ja ga odmah prekrstila zaboravivsi na nasu gramatiku…nikad nisam cula …ali ima toliko toga zasta ja nikad cula nisam…tako da cu se uputiti prema prodavnici ..

povratak na vrh

Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

Pridružite nam se!

Registrirani korisnici mogu dodati vlastite recepte!

Ako već imate korisnički račun dovoljno je da se prijavite u sustav, a ako ste novi, pozivamo Vas da nam se pridružite.

glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija