glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija
Ne kleveći moju mrkvu!

Ne kleveći moju mrkvu!

U SAD-u su doneseni zakoni protiv organizacija koje vode kampanju protiv nekog povrća ili voća.

Objavljeno:
14.03.2008.

Ako imate nešto ružno reći o povrću ili voću, bolje vam je da šutite jer bi mogli završiti na sudu. Zvuči kao šala, ali nije. U više od desetak američkih saveznih država na snazi je zakon o "omalovažavanju i podcjenjivanu hrane".

Istraživanja javnog mijenja kažu da su 4 od 5 Amerikanaca zabrinuti zbog kvalitete hrane. Iako je FDA odobrila mnoge proizvode kao što su GMO i hormoni rasta, ljudi su zabrinuti sve više. I kako to spriječiti. Jednostavno. Velike kompanije su časkom izlobirale i doneseni su zakoni. Navodno ne protiv običnih ljudi, nego protiv organizacija koje vode kampanju protiv nekog povrća ili voća. I tako smo došli do toga da je u nekim saveznim državama klevetanje rajčice gore nego klevetanje ljudi. Možete biti optuženi i kažnjeni samo zato što omalovažavate proizvođača ili proizvod po sudu zajednice. Ili da prevedem, u društvu proizvođača rajčica kažnjivo je pričati protiv rajčica.

Blago nama, mi još uvijek smijemo psovati mrkvu, dagnju i prasca, modificiranog ili ne.

Autor: Željko Šatović, G.U.L.A.
Željko Šatović avatar

Pisao sam za razne novine (Polet, Jutarnji list, Globus, Studio, Playboy). Zanimaju me povijest i antropologija hrane te lov na smrčke.

Tagovi ( Što su tagovi? )

Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!

2 komentara

  1. kajanis

    Re: Ne kleveći moju mrkvu!

    #1
    16.03.2008., kajanis
    Pozdrav kolega, ja nikada nisam pisala o hrani, za to su bile rezervisane koleginice pred penzijom, ne znam zašto, ali sam uvek želela…I ja volim istraživanja na ovu temu, preširoki su izvori i nebrojene mogućnosti, a ne mogu ubediti urednike da je to tiražno, jer – svi jedu…Odličan članak!!!
  2. Re: Ne kleveći moju mrkvu!

    #2
    04.04.2008., evita2
    Pozdrav!

povratak na vrh

Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

Klub Coolinarika

Cool Chef

roler avatarroler
Slavonski Brod, Hrvatska

Maštovita jela za odrasle i djecu njena su specijalnost. Od svih recepata najviše se ističu slastice, a ideja za palačinke zaista joj ne nedostaje. Tako je osim titule Cool Chefa zavrijedila i titulu kraljice palačinki :-)

glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija