U setnji unukom, nabasao sam na ovaj prizor .....
Secuci Brooklynom, naisao sam na ovu situaciju, pa mi nije bilo jasno u kojoj zemlji se ja to nalazim ? Dali sam jos uvijek u Hrvatskoj ili sam nekim cudom u Americi, gdje se takove stvari nemogu i nesmiju dogadjati ? Naime ja sam poceo razmisljati sa djelom svojimh sivih celijica, takozvanim mozgom i zakljucio sam , da covjek koji je ostavio svoj bicikl vezan debelim lancem za prometni znak ima strah da mu netko ne ukrade kotace bicikla, pa da mu je lakse nositi u kucu (stan) samo dva kotaca nego cijeli bicikl. A danasnja tehnika dozvoljava da se kotac na bicikl stavi za nepunih dvadesetak sekundi i onda tu nema problema, da se covjek mora muciti sa maticama, okastim kljucevima, pa si onda zmaze ruke sa smirom kojim se podmazuju lanac i lageri na biciklu (baciklu, kako veli moja unuka). Onda sam si ipak pomislio, mozda je on ostavio cijeli bicikl, pa kad je dosao po njega da s njim ode na posao ili izlet, a mozda i frendu u posjet i vidio da nema kotaca, da ga je trefio slag i sad se lijeci negdje u bolnici, razmisljajuci koga da tuzi za nastalu stetu, kako zdrastvenu tako i materijalnu. Dali lokalnu policiju, koja nije dobro vrsila svoju duznost i omogucila lopovu da ukrade kotace ili gradsku upravu sto nema videonadzor nad cijelim prometnicama, pa bi se moglo odmah ustanoviti tko je ukrao kotace. Ustvari on je imao srecu da je ostao ziv, pa ce ubuduce kad izadje iz bolnice morati pjesaciti, sto mu je najbitnije za zdravlje, buduci na biciklu nema kotaca. A kako je nakon lijecenja slab, mogao bi pasti s bicikla (ako se odlucio kupiti nove kotace) i ponovo se vratiti u bolnicu na lijecenje. No niti ta solucija bas nije dobra, jer kao rekonvalescent, nebi smio nositi kompletan bicikl uz stenge, jer nije dovoljno zdrav i jak nakon izlaska iz bolnice.A ako si kasnije kupi novi bicikl, mozda ce onda kupiti i novi malo deblji i malo duzi lanac, pa da svoj bicikl osigura tako da ga veze za prometni znak tako da s lancem obuhvati ramu i kotace bicikla, onda bi mu lopov mogao ukrasti samo gume,za sto se stvarno ne isplati muciti, jer onda mora imati istu dimenziju felgi na biciklu, a to obicni lopovi nemogu vidjeti prostim okom. Sad sam i ja vidio da pisem gluposti, jer kako bi skinuo gumu sa kotaca, ako je kroz kotac stavljen lanac, znaci da je i guma osigurana od kradje. Pa "eureka" ja sam za amre izmislio 100 posto sigurno osiguranje njihovih ljubimaca,koji na po naski zove " medjunozno guralo".Ustvari nije tocno da je bacikl 100 % osiguran, moze se skinuti sic ili jos gore guvernal (po hrvatski). Srecom da ove 'specijalke" nemaji dinamo i lampu, jer bi se i to moglo skinuti, pa sad ispada da moj izum i nije bogzna kako dobar jer pokriva ipak manje od 100 % sigurnosti za neukradive dijelove bacikla. Kad smo dosli do ove slike iz naslova, cak se moja unucica zacudikla i pitala me:" Dida zasto ovaj bacikl nema kotaca?" Jasno da sam ostao zatecen i da joj nisam mogao ogovoriti, jer kako objasniti djetetu od 3,5 godine, da je netko u Americi ukrao kotace od "bacikla" ? Da smo kod nad doma, to uopce nebi trebao objasnjavati, jer tada bi unucica rekla:" Gle dida neko je s bacikla maznuo kotace !"
I tako mogu ja razmisljati od jutra do sutra, necu nista pametno smisliti, ali bas mi se je pisalo nesto o ovoj situaciji, koja je ipak u New Yorku i Brooklynu malo neobicna. Srdacan pozdrav vas inozemni reporter dida Pinac.
:(Još nema komentara