glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija

Riba sa spinatom

Prava korištenja

  • Sva prava zadržana
Objavljeno:
11.04.2008.
Autor: Hjerte
Hjerte avatar
Tynset, Norveška
ocjenaocjenaocjenaocjenaocjena
Trenutna ocjena 5  (10 glasova)

Sastojci

Riba sa spinatom
500g ribe(samo meso bez kosti i kozice)
1/2 limuna(sok)
750g svjezeg spinata
2 zlice bjelog vina
2 cehne bjelog luka
2 zlice margarina
Sos:
1 crveni luk
2,5dl mlijeka
1 zlica brasna
2dl slatkog vrhnja
2 zumanjka
3 zlice parmezana
sol,biber

Priprema

  1. Spinat oprati i ocijediti.Staviti ga u serpu sa vinom i dodati sol i biber.Malo podgrijati i dodati bjeli luk(sitno narezan).Serpu uklopiti i ostaviti dok spinat ne omeksa.
  2. U medjuvremenu u tavi rastopimo 1 zlicu margarina i dodamo sitno nasjeckan crveni luk.Preprziti dok ne omeksa na laganoj vatri.Dodati mlijeko i dok prokuha iskljuciti vatru.
  3. U manju serpicu rastopiti 1 zlicu margarina i dodati brasno,malo promjesati pa dodati mlijeko sa lukom i slatko vrhnje.Sos treba da je kremast.Smaknuti sa vatre i dodati zumanjke,parmezan,sol,biber.
  4. Vatrostalnu posudu premazati rastopljenim margarinom i prekriti dno sa 250 g ribe,prekriti spinatom pa opet staviti ostatak ribe.Sve se prelije sa sosom i pece u rerni na 200*C dok ne dobije lijepu boju(zavisi od peci)

Tagovi ( Što su tagovi? )

Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!

riba (4), rucak (1)

9 komentara

  1. MiraMartinetti 11.04.2008., MiraMartinetti
    bas kao sto sam i mislila./..fantasticno…jos samo da isprobam …...Hvala ++5
  2. Hjerte 11.04.2008., Hjerte
    Hvala Miro
  3. Broccoli 11.04.2008., Broccoli
    Fantasticno, komb, ribe i spanaca je super, bravo 5+
  4. GOGY- 12.04.2008., GOGY-
    Njami..jako fino!
  5. muriskova 12.04.2008., muriskova
    Sviđa mi se ova kombinacija..
  6. maslinka 12.04.2008., maslinka
    super…
  7. Mema 12.04.2008., Mema
    Vrlo zanimljivo…...i sigurno dobro…...
  8. thetan 12.04.2008., thetan
    Draga Hjerte, bas si ti meni odlucila zasukat rukave … ova kombinacija ti je za pet, a ja danas mislim pravit nesto lagano … upravo sam nasla recept …. hvala
  9. Hjerte 12.04.2008., Hjerte
    Hehheeh thetan,bas dobro da nisam sama.meni se ovo svidja ovako,riba,spinat pa otislo je sve dok si rekao keks

povratak na vrh

Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

Pridružite nam se!

Registrirani korisnici mogu dodati vlastite recepte!

Ako već imate korisnički račun dovoljno je da se prijavite u sustav, a ako ste novi, pozivamo Vas da nam se pridružite.

glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija