glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija

Pizza

PIzza sa tunjevinom, srdelama, sunkom, jajima ili samo sa sirom.

Prava korištenja

  • Neka prava zadržana

    Odabrana licenca za ovaj rad:
    Creative Commons Attribution (Imenovanje)

    Što je Creative Commons?
    Creative Commons je sveobuhvatno rješenje za licenciranje autorskih djela kao javno dostupnih i otvorenih sadržaja. U današnjem okruženju, gdje su digitalne tehnologije za stvaranje i razmjenu široko dostupne, sve više stvaratelja i znanstvenika želi da korisnici mogu slobodno - a da nisu u stalnom kršenju autorskog prava - koristiti, prerađivati i razmjenjivati njihova djela. Opširnije

Objavljeno:
18.07.2008.
Autor: Biljana22
Nizozemska
Vrijeme pripreme 1 h
ocjenaocjenaocjenaocjenaocjena
Trenutna ocjena 3.86  (7 glasova)

Sastojci za 3 osobe

Tijesto
500 gr brasna
kasicica sol
2 kasike maslinovo ulje
1 kesica kvasac
pola solje mlako mlijeko
malo mlaka voda
sampinjoni
origano
Sastojci koji mogu na pizzu
200 gr sira gouda ili slicno
100 ml kecap ili piree od paradajza (rajcice)
1 kasicica maslinovo ulje
2 konzerve tunjevina
2-3 cesnjaka

Priprema

U brasno napraviti udubljenje zatim lagano umijesati kvasac koji ste drzali neko vrijeme u malo mlake vode da naraste. U istom trenutku dodavati maslinovo ulje i dodavati pola case male vode. Zatim dodati malo mlijeka i dobro izraditi najbolje mikserom (spiralne nogice za tijesto). Vrlo vazno tijesto ne smije biti premekano sto vise neka bude kompaktno znaci da je teze pomalo cvrsto kao za pitu. Tijesto ostaviti poklopljeno krpom sat do dva vremena zavisi od topline zraka. Kada se tijesto podignulo rukom ga vaditi i staviti u tepsiju ili platu za sporet. Rukom ga istanjite da postane ravna povrsina. Zatim redati paradajz pire pomijesan sa maslinovim uljem, zatim tunjevinu i onda neizmijenicno sir, origano pa kolutice svijezeg cesnjaka (bijeli luk). Moze se dodavati i svijeza paprika na kolutice, sampinjoni i svjezi luk varijacija slobodna. Bino kod sampinjona da se malo prze na maslinovom ulju pa onda redanje na pizzu. Peci u rerni na 200 stepeni odprilike 12-15 minuta. Vrlo vazno pizza se pece na donjem dijelu pecnice tako da se ne bi gornji dio osusio.
Prijatno…

Tagovi ( Što su tagovi? )

Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!

pizza (1)

4 komentara

  1. DaSilva 19.07.2008., DaSilva
    Odlicna pizza a moze i malo maslinica, divota…
  2. Mema 19.07.2008., Mema
    I ja sam za ovakvu pizzu ali sa maslinama…..
  3. mignonne 19.07.2008., mignonne
    Supeeer, stigao i prvi receptic….sad mi bas dobrodosla ova kriskica sa slike, njam, njam…samo napred!:)))
  4. 23.07.2008., Biljana22
    Naravno masline kao idu kao glavni dodatak :) ali tek na kraju.

povratak na vrh

Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

Pridružite nam se!

Registrirani korisnici mogu dodati vlastite recepte!

Ako već imate korisnički račun dovoljno je da se prijavite u sustav, a ako ste novi, pozivamo Vas da nam se pridružite.

glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija