BiserkO BiserkO recept 27.01.2008.
Akcije

Breskvice

Obecala sam Cosmo2503 postirati recept  prije par dana samo zato sto je kolekcionarka iskljucivo recepata za breskvice i sto se razlikuje od prethodna tri, do sada postirana :-)
/slika/42010/

Priprema

Težina:
Složeno
  1. 1
    Umutite secer sa jajima a zatim dodajte ulje i vaniliju. Nastavite mutiti dok se masa ne sjedini. Dodajte 8 kasika ostre nule. Izmjesajte i ostavite da se odmara 1, 30 minuta. Nakon odmaranja dodajte 1 kg brasna. Sve izmjesajte u jednolicnu masu. Od mase treba da se prave kuglice velicine 2 cm, a mozda i manje, i to bez problema. Testirajte tijesto s jednom kuglicom; u koliko kuglica nije lijepog oblika, pada/razljeva se, dodajte jos malo brasna.
    Napomena! S brasnom budite obazrivi! U koliko ste dodali previse brasna, loptice ce pucati a ako je pak pre malo, razljevat ce se. Dodajte bas koliko treba!
  2. 2
    Pecite kuglice na temperaturi od 180’C svega 15-20 minuta. Pecene izvadite da se hlade i potpuno hladne busite s malom kasicicom. Veoma se lako buse. “Busotine”/mrvice, ostavite za kremu.
  3. 3
    U mrvice dodajte marmeladu od sipka, topljenu cokoladu, mljevene orahe, rum i vanilin secer. Izmijesajte. Ovom smjesom punite izbusene polulopte, spajajte ih po dvije. Premazite bojom jednu stranu crvenom a drugu sa zutom i uvaljajte u secer. Na svaku stavite list (mozete ga praviti od marcipana) taragona i karanfilcica.

Posluživanje

Od ove mase mozete napraviti oko 50 komada a cak i vise u koliko kuglice pravite manje.
Umjesto cokolade mozete dodati kakao. Tijesto je pravo biskvitno, kao od keksica “jaffa s narandjom”, proizvodjaca Crvenke.
Ako vam se cini prevelika kolicina, pravite pola mjere.

Sastojci

  • biskvitno tijesto

  •  1/2 kg secera
  •  1/2 l suncokretovo ulje
  •  2 kesice prasak za pecivo
  •  2 kesice vanilija secer
  •  8 kom jaja
  •  8 kasika ostrog brasna
  •  1 kg ostrog brasna
  • fil

  •  300 gr mljevenih oraha
  •  1/2 kg marmelade od sipka
  •  2 dcl ruma
  •  2 kesice vanilije
  •  100 gr otopljene cokolade
  •   biskvit od
  • dekoracija

  •   klincici, listovi taragona, ili ih napravite od marcipana

Kakvi su dojmovi?

Recept su do sada probalo 6, pripremilo 5, a preporučilo 5 korisnika.

82 komentara do sada…

  1. DragaK 04.05.12.19:12
    Akcije
    73

    Nigdje nisam napisala da ne pripremam jela prema receptima s Coolinarike: pripremam jela po receptima s Coolionarike i raznih internetskih stranica - ali ne pregledavam slike gotovih jela u tim receptima (osim slika koje je sastavljač recepta uklopio u recept - a prikazuju postupak izrade, oblikovanje).Znam da je na Coolinariki velik dio prostora posvećen slikama svega i svačega, navodno isprobanog: odavno sam naučila da nema smisla to pregledavati jer tko zna odakle su te slike i tko ih je radio. Kad tražim recept gledam isključivo tekst recepata.

    dubravka 62 u pravu si - ne vjerujem slikama ni u jednom drugom receptu za Breskve ili bilo koje drugo jelo - jer kao što i sama kažeš tko zna tko ih je otkuda pokupio, jesu li Breskve s tih slika rađene upravo po tom receptu za Breskve ili po nekom drugom, ili je netko lijepo poslikao Breskve kupljene u dućanu. Ima na Coolinariki recepata za Breskve po kojima meni Breskve uspiju: nisma gledala slike pod tim receptima jer me uopće ne zanima kako su drugima (navodno) ispale: meni su moje bile odlične i ja sam bila zadovoljna. U redu je da mi netko ne vjeruje da sam isprobala recept - ni ja ne vjerujem svima koji tvrde da su ga isprobali.

    Što se tiče učestalosti nečega negdje, ja to ne smatram kriterijem za nešto dobro ili pozitivno. Osama Bin Laden se non stop vrti(o) u medijima, izvještaji o poskupljenjima svega i svačega se non stop vrte u  medijima - ja u toj učestaloj "vrtnji" ne vidim ništa pozitivno.

  2. sandrine 04.05.12.20:43
    Akcije
    74

    da, da, vidiš, to je ta veza - breskvice + Osama... :D:D:D zato ti ne uspijevaju! garant ih on terorizira!

    e ženo, šta ti uopće radiš na internetu kad generalno ne vjeruješ nikom i ničem? 

  3. mirjam13 04.05.12.21:04
    Akcije
    75

    to je neki lažnjak-psihopat, da ima veze s kuhinjom barem bi imao-la koji recept u omiljenima, koju sliku, pa možda i recept, a ni sliku profila nema...dođe tu i terorizira i blati...ahhhh kaj više reći

  4. BrankaI 04.05.12.21:10
    Akcije
    76

    wooow koja prašina okolo breskvica :) ... znam curu koja ih redovno pravi i ja guštam u njima a napravi ih da izgledaju ljepše nego moje ... bem ti terorizam :P

  5. anka1971 05.05.12.08:45 offline
    Akcije
    77

    hahahaha.... oko dobrog konja se prašina diže :) bilo i ostalo!!!

     

  6. dubravka62 05.05.12.17:14
    Akcije
    78

    E Ankice duso ova ti zlata vredi .............bas je tako kako kazes ;)Imas poljubac od mene <3

    Pozdrav za sve obozavaoce Breskvica po receptu od BiserkO ;)...a i od ostalih cool  drugarica sa ovih nasih divnih stranica<3

    Sandrine slazem sa sa tvojom konstatacijom ......breskvice + osama =  "teroristicka " kombinacija :D{#emotions_dlg.roll};)u kuhinji;)

  7. DragaK 17.05.12.20:37
    Akcije
    79

    Ne znam što mi je uopće trebalo da pišem komentar upamtit ću za ubuduće da -  tko s djecom liježe, posran ustaje.

    Možda su meni breskve popucale uslijed te silne neke vrtnje koju svi non stop ističu kao nešto pozitivno, ili je taj neki konj za kojim se praši(??????????????????) skakao po njima pa su pukle.

  8. DJOANA 18.05.12.12:37
    Akcije
    80

    Pa onda nas vi DragaK uputite u tajnu izrade dobrih breskvica,jer po vama izgleda ovdje niko nije sposoban da napravi jedan kolac,a sve slike koje su postavljene,najvjerovatnije su jela narucena u restoranima i kolaci kupljeni u slasticarnicama.

    Bacila oko na vas profil i vidi cuda,prazno sve,nit slika nit recepta.

  9. dubravka62 21.05.12.19:22
    Akcije
    81

    Na zalost DJOANA tako je kako kazete  ....ali takvi uvek bas i najvise kritikuju ....a nemaju nista iza sebe .......

    Pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz;)

  10. DragaK 26.05.12.08:03
    Akcije
    82

    Očito nisam u stanju učiti na svojim greškama pa se opet usuđujem pisati komentar. Imam dojam da problem više nije u mojem komentaru, nego svi imaju problem s tim što ja nemam unesene nikakve slike ni recepte, ni avatar, ni tagove itd.

    Ne razumijem zašto je to problem, ali ako vam je to baš tako bitno, evo objašnjenja. Ne unosim slike jer ih nemam: nemam fotoaparat (niti sam ikad imala digitalni aparat, cijena toga je uvijek (bila) iznad mog dometa). Znam da će sada većina reći da ima fotoaparata za 500 kuna pa zašto si ga ne kupim. Na to samo mogu reći da ima ljudi poput  mene koji si ne mogu priuštiti takav luksuz, znam da je nekima 500 kn očito sitnica, no onima koji kao ja imaju 2300 kn plaće, 500 kn je puno novaca. Ne kupujem stvari na kartice - svejedno ih kad-tad treba platiti, a mogu ostati i bez posla. pa neću imati ni 2300 kn.

    A kako nemam aparat onda niti ne unosim recepte. Mogu ja unijeti recept, ali čemu, kad znam da većina niti ne gleda recepte bez slika. U redu, jasno mi je da je Coolinariak rezervirana za bogate, pa očito bolje da se mi ostali niti ne javljamo.

    Avatar nemam, ne osjećam potrebu da ga stavljam, zašto je to vama tako bitno? Nemam omiljene recepte jer mi se ne čini pametno spremati ih na takav način jer osoba koja je unijela recept može ga maknuti ili obrisati svoj profil pa ću ostati bez tog recepta, zato, kad se meni neki recept sviđa, odmah ga spremim u neku mapu u kompjutoru,a ne u omiljene ovdje.

    Iz navedenog razloga nemam niti tagove, a osim toga meni je to s tagovima  prenaporno: morala bih pamtiti za što mi je koji tag, pa kad bih trebala neki recept, morala bih se sjećati čime sam ga tagirala – meni je to gnjavaža. Želim vam svima da i dalje imate puno novaca i fensi aparate i da i dalje živite kao bubreg u loju.

Kako je drugima ispalo? 28 slika do sada

  • Breskvice by BiserkO.....and Company::::::)))))))))/slika/1004501/
  • Breskvice by BiserkO.....and Company::::::)))))))))/slika/1004473/
  • Breskvice by BiserkO.....and Company::::::)))))))))/slika/1004443/
  • Breskvice by BiserkO/slika/1004393/
  • Breskvice by BiserkO.....and Company::::::)))))))))/slika/1004427/
  • Breskvice by BiserkO/slika/1004369/
  • mix/slika/957325/
  • breskvice romanela 1/slika/984135/
  • breskvice romanela/slika/984133/
  • /slika/893003/
  • Trio Fantastiko:)....Madjarica by SaDaKa,Breskvice by BiserkO , Sape by MAGDALENA/slika/869793/
  • Trio Fantastiko:)....Madjarica by SaDaKa,Breskvice by BiserkO , Sape by MAGDALENA/slika/869779/

Pogledaj sve slike

Dodaj svoju sliku