Krema na pari-iz mikrovalne pećnice

Često mi stižu pitanja kako pravim kremu u mikrovalnoj pećnici? Ni manje ni više,nego već devet godina nisam ju radila na klasičan način jer ja za to više nemam potrebe:-)

Objavljeno:
16.04.2008.
Autor: roler
roler avatar
Slavonski Brod, Hrvatska
Vrijeme pripreme 10 min
ocjenaocjenaocjenaocjenaocjena
Trenutna ocjena 4.91  (22 glasa)

Sastojci

Na primjer:
10 žumanjaka
20 dkg šećera u prahu

Priprema

  1. Žumanjke ali isto tako i cijela jaja dobro izradite mikserom sa šećerom u prahu ili kristal šećerom,ovisi kako kaže recept.
  2. Na najjaču temperaturu ubacite na 1 min.
  3. Izvadite,promiješajte i ponovo vratite na 1 min.
  4. Već sljedeći puta možete vaditi i ranije(slobodno virite u mikrovalnu i vidjet ćete kako se krema napuhuje) miješati i vraćati natrag.
  5. Dalje,ako recept kaže da u vruću kremu ide čokolada,ubacite ju negdje na sredini kuhanja.

Dakle, za otprilike 10 žumanjaka ili 10 jaja trebat će vam 5-7 minuta.U svakom slučaju ćete vidjeti kada je krema gotova.Ako mislite da vam je 1 min.previše vadite i ranije od početka i nećete pogriješiti.Pazite samo da ju ne ispečete kao što sam to ja jednom napravila,dobila finu slatku kajganu:-)))

Posluživanje

Slika ide prvom prilikom kada budem radila kremu na pari a obećavam da ću raditi samo ako nas se što više skupi na mogućem cool-okupljanju u Slavoniji:-))

Moja bilješka: