Kukuruzni kruh

Kada se poigramo malo sa tijestom da nije klasićni kruh, dobijemo nešto jako primamljivo kao što se i vidi na slici, da se nije moglo dočekati da se ohladi i da se uslika za vas:)))))))))))

  • Neka prava zadržana
Objavljeno:
15.05.2008.
Autor: linabudo
linabudo avatar
Dubrovnik, Hrvatska
ocjenaocjenaocjenaocjenaocjena
Trenutna ocjena 5  (19 glasova)

Sastojci

500 gr bijelog brašna
200 gr kukuruznog brašna
20 gr kvasca
10 gr soli
5 gr šečera
300 ml vode
malo ulja

Priprema

  1. U mlaku vodu stavimo kvas, malo šečera, soli i žlicu brašna i ostavimo da kvas napravi pjenicu.

    #Glatko i kukuruzno brašno pomiješamo,može se dodati malo ulja i dodamo uzašli kvas i zamijesimo tijesto, napravimo kuglu koju pouljimo i ostavimo tijesto da uzlazi.

  2. Uzašlo tijesto premjesimo i opet kuglu pouljimo i opet ostavimo da miruje.
  3. Kada je tijesto udvostručilo svoju veličinu, prebacimo ga u kalup koji smo namazali uljem i ostavimo tijesto da miruje još kojih 20 minuta.
  4. Zagrijati pečnicu na 200 stupnjeva i peći kruh dok ne dobije lijepu žutu boju.
  5. Sa iglom od pletenja ili tankim nožem probosti na sredini tijesto da se vidi da li je pečeno. Gotovo je kada se ništa od tijesta nije zalijepilo.

Posluživanje

U kruh se može dodati i 2 dcl kiselog vrhnja, po želji.
Možete ga i prije nego što se stavi u kalup rukama razvući i rezati oblike po želji (tj. igrati se kao i ja danas).

Moja bilješka: