Anketa
Začini i dodaci
- Pitanje: ludabuba, odgovor: Damir Perman
- Kako napraviti mekanu glazuru od karamele?
- Pitanje: AdisaG, odgovor: Damir Perman
- Da li je moguće zamijeniti “lisnatu želatinu” za nešto drugo u mojim receptima?
- Pitanje: Mediha, odgovor: Damir Perman
- Zanima me recept za Rahat lokum. Molim za recept ako ga imate.
- Pitanje: izitana, odgovor: Damir Perman
- Molim Vas kako karamelizirati šećer, a da se ne zalijepi za lonac i da ne zagori?
- Pitanje: annemarie, odgovor: Damir Perman
- Da li mi možete više reći o prašku za pecivo odnosno o sodi bikarboni i njihovom djelovanju? Zapravo problem je slijedeći- trebala sam ispeći puno malih medenjaka točno određene veličine! Nakon što sam zamijesila tijesto po svim pravilima struke, što znači da sam prosijala brašno istovremeno mu dodavajući prašak za pecivo, pustila sam da se tijesto odmori, počela sam oblikovati male medenjake i stavljati ih na lim i peći! Prvi lim ispečenih medenjaka bio je zadovoljavajući točno željene veličine i težine. Međutim,medenjaci drugog lima počeli su sve više “bujati” tako da sam imala situaciju da iako su svi imali 10 g, promjer im je bivao sve veći… Znam da prašak za pecivo na toplini počinje djelovati i sa tim računam, ali kako ga staviti pod kontrolu?
- Pitanje: anya, odgovor: Damir Perman
- Možete li mi, molim vas, pomoći oko recepta za pileći curry. Mora li u curry ići kokosovo mlijeko?
- Pitanje: nbelins, odgovor: Damir Perman
- Potreban mi je recept za pravljenje šećernog štapića – kristaliziran šećer koji se napravi u kuglicu na vrhu štapića – izgleda kao lizalica a kristali šećera su krupnije kockice.
- Pitanje: jecaV, odgovor: Damir Perman
- U više recepata sam pročitala da se stavlja sojin umak. Molim vas da mi kažete da li se on može s nečim zamjeniti (i s čim) jer ja ga ne volim?
- Pitanje: Martina, odgovor: Damir Perman
- Volim marinirati piletinu sa raznim začinima, a htjela bi napraviti marinadu od meda, soje, currya, jogurta, češnjaka i kajenskog papra. Zanima me da li je ta kombinacija previše. Takvu mariniranu piletinu bi ispekla zajedno sa krumpirom u pećnici.
- Pitanje: Marica, odgovor: Damir Perman
- Zanima me što je to i kakav je to BBQ umak? Našla sam ga u nekoliko zanimljivih recepata, a nitko ne zna što je to i taj umak nisam uspjela kupiti.

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)


