glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija

Ljeto i pušenje

Objavljeno:
08.06.2005.

Završetkom školske godine slobodno vrijeme tinejdžera najčešće se ne nadzire, pa oni često dolaze u iskušenje zapaliti cigaretu. Djeca koju roditelji uključe u različite društvene aktivnosti ili ih imaju pod nadzorom, imaju manje mogućnosti doći u iskušenje.

Istraživanjem je utvrđeno da su adolescenti potaknuti na pušenje vlastitom znatiželjom, reklamama i željom da budu prihvaćeni u neko društvo. A jedan od najvažnijih motivirajućih faktora ipak je dostupnost cigareta, pa bi roditelji koji puše trebali držati cigarete na mjestu koje nije dostupno djeci, jer ona najčešće prvu cigaretu zapale uzevši je od nekog člana obitelji koji je pušač. Pokazalo se i da tinejdžeri koji se dosađuju i nemaju nikakve motivacije i koji uz to i puše, često pate od depresije.

Izvor: www.medicalnewstoday.com

Autor: Sanja Delić
Sanja Delić avatar

Kuhanje mi postaje razonoda i premda u kuhinji ne provodim puno vremena (za sada!), polako se uvodim u gastro svijet.

Tagovi ( Što su tagovi? )

Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!

Komentari

Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

Klub Coolinarika

Cool Chef

ratatouille avatarratatouille
perth, Australija

Život u dalekoj Australiji nije ju spriječio da bude dio cool ekipe. Sklona je eksperimentiranju u kuhinji, a rezultat su zamamna jela koja marljivo bilježi fotoaparatom. Čestitamo!

glavni sadržaj ove stranice | glavna navigacija