Kakao štiti od krvožilnih bolesti
- Objavljeno:
- 14.09.2005.
Kakao je kroz povijest opisivan kao lijek za mnoge bolesti, a novo istraživanje provedeno u Velikoj Britaniji pokazalo je da bi kakao mogao zaštititi i od srčanih bolesti i moždanog udara.
Već jedna šalica tog napitka sprečava nastanak krvnih ugrušaka koji, ukoliko stignu u srce ili mozak, mogu uzrokovati srčani ili moždani udar. Za nastanak krvnih ugrušaka potrebni su trombociti, a pokazalo se da kakao inhibira njihovu funkciju.
Osim što sadrži flavonoide, koji sprečavaju razvoj krvožilnih bolesti, ovim istraživanjem otkriven je još jedan sastojak kakaa koji bi mogao biti odgovoran za inhibiranje trombocita.
Ovo otkriće moglo bi biti od velikog značaja u daljnjem liječenju osoba koje imaju povećani rizik od krvožilnih bolesti.
Izvor: www.medicalnewstoday.com
Tagovi ( Što su tagovi? )
Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!
Komentari
Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!
Moje akcije
Klub Coolinarika
Cool Chef
ratatouille- perth, Australija
Život u dalekoj Australiji nije ju spriječio da bude dio cool ekipe. Sklona je eksperimentiranju u kuhinji, a rezultat su zamamna jela koja marljivo bilježi fotoaparatom. Čestitamo!

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)
